Poniżej wyjaśniamy, jak i dlaczego warto zmienić telewizję na cyfrową.

Dekoder cyfrowy do starych telewizorów to w zasadzie jedyne urządzenie, które należy posiadać, by móc oglądać naziemną telewizję cyfrową w odbiorniku starszej generacji. Co jednak najważniejsze, stary sprzęt TV nie przekreśla szansy na skorzystanie z płatnej telewizji cyfrowej, która zapewnia użytkownikom znacznie szerszy zakres udogodnień i możliwości. Dekoder cyfrowy, który współpracuje z każdym, nawet starym typem telewizora, udostępnia na przykład TOYA, łódzki dostawca telewizji i Internetu.

Zmiana telewizji na cyfrową

W przypadku płatnej telewizji cyfrowej nie trzeba kupować dodatkowego dekodera cyfrowego. Dostawca takiej telewizji nieodpłatnie (lub za symboliczną kilkuzłotową miesięczną opłatą) udostępnia bowiem odbiornik HD, dzięki któremu można odbierać programy w ramach wykupionego pakietu telewizyjnego. Co więcej, dostawca bez dodatkowych opłat zapewnia również montaż odbiornika i ewentualne podłączenie telewizora. W TOYA formalności związane ze zmianą telewizji na cyfrową można przeprowadzić bez wychodzenia z domu – usługę można zamówić, dzwoniąc na infolinię lub korzystając z formularza internetowego.

Duża liczba programów nawet na starym telewizorze

Dzięki dekoderowi cyfrowemu nawet na starym telewizorze można uzyskać wysoką jakość dźwięku i obrazu, jak również dostęp do bogatej oferty kanałów TV. Przykładowo, TOYA oferuje cztery pakiety telewizyjne „cyfry”, z  których największym zainteresowaniem cieszą się dwa: Oszczędny i Wygodny, które dają możliwość odbierania odpowiednio 95 i 155 programów telewizyjnych (ze szczegółami propozycji można zapoznać się pod adresem: https://toya.net.pl/strona/przejdz-z-analogu-na-cyfre-2017). Warto zauważyć, że w ofercie można również znaleźć wiele kanałów HD, choć oczywiście stary telewizor nie zapewni w tym wypadku tak wysokiej jakości obrazu jak nowy sprzęt.

Dodatkowe funkcje dekodera cyfrowego

Za sprawą odbiornika HD telewizja cyfrowa jest w stanie zapewnić znacznie więcej korzyści niż „tylko” bogatą ofertę programów telewizyjnych. Oto kompletny zestaw możliwości, do których zapewnia dostęp urządzenie operatora TOYA:

▪ nagrywanie programów na zewnętrzny dysk lub pamięć USB,

▪ opcja Time Shift, umożliwiająca zatrzymywanie i cofanie oglądanych programów,

▪ program telewizyjny na 7 dni,

▪ lista ulubionych kanałów,

▪ kontrola rodzicielska,

▪ wybór ścieżek dźwiękowych i napisów.

Warto podkreślić, że odbiornik HD do telewizji cyfrowej eliminuje konieczność korzystania z dwóch osobnych pilotów: do telewizora i do dekodera. W tym wypadku pilotem do dekodera można włączać, wyłączać i obsługiwać telewizor.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Zmiana telewizji na cyfrową telewizję kablową to sposób na zapewnienie sobie dostępu do dużej liczby programów i dodatkowych funkcji. Oferuje ona bogaty wybór pakietów telewizyjnych (w TOYA dostępne są aż cztery – https://toya.net.pl/telewizja) i większą potencjalną liczbę programów, jak również jest nieco bardziej atrakcyjna pod względem cenowym. Co więcej, w tym wypadku można zdecydować się na podłączenie Internetu u tego samego dostawcy i zredukować w ten sposób koszty.

Należy podkreślić, że tacy operatorzy jak TOYA dają swoim abonentom możliwość oglądania wybranych programów również poza domem – na laptopie, smartfonie czy tablecie. Wykorzystując hasło i login do elektronicznego Biura Obsługi Abonenta można w dowolnym momencie zalogować się do usługi TOYA GO i obejrzeć telewizję na urządzeniu mobilnym.