Gdy nadchodzą zimne i nie mamy ochoty wychodzić na dwór, warto poćwiczyć w domowym zaciszu. Świetną propozycją są rowerki stacjonarne, które zajmują stosunkowo mało miejsca i nadają się do codziennej aktywności fizycznej.

Top 10 rowerków stacjonarnych 

Miejsce 10 - Rower magnetyczny SPOKEY Edo+

Rower stacjonarny Spokey to idealna propozycja dla osób, chcących ćwiczyć we własnym domu. Trenować na nim mogą osoby z wagą do maksymalnie 120 kg. Regulowane siodełko umożliwia dostosowanie do użytkownika. Czytelny wyświetlacz oraz sensor pulsu pozwalają na kontrolę ciała podczas treningu.

Miejsce 9 - Rower spinningowy HERTZ FITNESS XR-330 PRO

Rower spinningowy Hertz posiada magnetyczną regulację, dzięki czemu jego praca jest cicha i nie przeszkadza innym domownikom. Posiada regulację siodełka oraz kierownicy, co zapewnia komfort podczas treningu. Na ekranie dostępne są informacje o przemierzonym dystansie, tempie, spalonych kaloriach oraz pulsie osoby ćwiczącej. 

Miejsce 8 - Rower spinningowy FINNLO Speedbike Crt

Rower Finnlo jest odpowiedni dla osób z wagą ciała do 150 kg. Rowerek posiada regulację obciążenia, dzięki czemu wraz z upływem czasu możesz wykonywać bardziej intensywne treningi. 

Miejsce 7 - Rower magnetyczny SPOKEY XFIT+

Rower Spokey posiada magnetyczną regulację oporu. Ma 6-kilogramowe koło zamachowe, a maksymalnie obciążenie wynosi 120 kg. To idealny sprzęt dla osób chcących popracować nad sylwetką w domowym zaciszu. 

Miejsce 6 - Rower magnetyczny SPOKEY Gradior

Rower Gradior to 30-kilogramowy sprzęt, który sprawdzi się do treningu w domu. Posiada regulację siodełka, dzięki czemu mamy gwarancję, że dopasuje się do naszego ciała. 

Miejsce 5 - Rower mechaniczny SPOKEY Onego Czarno-biały

Rower jest zaopatrzony w czytelny wyświetlacz, dzięki czemu możesz śledzić swoje postępy. Rodzaj oporu jest mechaniczny, a maksymalna waga użytkownika to 100 kg. Urządzenie jest niewielkich rozmiarów i waży zaledwie 10 kg, dzięki czemu zmieści się nawet w najmniejszym mieszkaniu. 

Miejsce 4 - Rower spinningowy HERTZ FITNESS XR-220

Rower spinningowy to propozycja dla miłośników cardio. Posiada płynną regulację oporu oraz zabezpieczające paski na pedałach, dające stabilność podczas jazdy. To idealny sprzęt do zrzucania zbędnych kilogramów i wyrzeźbienia nóg oraz pośladków. 

Miejsce 3 - Rower spinningowy HERTZ FITNESS XR-660

To idealny rower dla osób lubiących szosową jazdę. Jego ergonomiczny kształt ułatwia ten tryb jazdy. Posiada wszystkie podstawowe funkcje takie jak: regulacja oporu, ekran ilustrujący osiągnięcia oraz ruchome siodełko.

Miejsce 2 - Rower magnetyczny YORK FITNESS C415

Rower York Fitness to prawdziwy hit. Komputer jest wyposażony w 12 trybów, dzięki czemu dostajemy wszystkie potrzebne informacje w trakcie jazdy. Maksymalna waga użytkownika to aż 150 kg, przez co sprawdzi się u każdego w domu. 

Miejsce 1 - Rower mechaniczny SPOKEY Onego+

Rower Spokey Onego+ to opcja w zdecydowanie najatrakcyjniejszej cenie. Rowerek posiada wszystkie potrzebne funkcje. Jego maksymalny udźwig wynosi 100kg. Dodatkowe linki oporowe wzmacniają podczas treningu. 

Trenażer rowerowy - co to jest? 

Trenażer rowerowy, to nic innego jak urządzenie, które pozwala przekształcić nasz rower w pojazd stacjonarny, na którym możemy trenować w domowym zaciszu. Jest to ciekawa alternatywa dla rowerków stacjonarnych, ponieważ trenażer jest mniejszy, dzięki czemu nie musimy szukać dodatkowego miejsca na nowy sprzęt. Jest to niezwykłe udogodnienie dla osób, które lubią swój rower i nie chcą inwestować w rower stacjonarny. Najpopularniejsze są trenażery rolkowe lub na tylne koło. 

Trenażer rowerowy czy rower spinningowy?

Nie ma jednej właściwej odpowiedzi na to pytanie. Dla osób, które uwielbiają swój rower i przygotowują się na letni sezon, doskonały będzie trenażer rowerowy. Przekształcenie swojego ulubionego sprzętu nie wymaga na nowo uczenia się jego funkcjonowania. Jednakże, jeżeli Twoim celem jest cardio, a nie trening kolarski, rower spinningowy będzie dobrą propozycją.