Tego typu biżuterię mogą wybierać kobiety preferujące praktycznie każdy styl ubierania. Także i wiek nie jest tu żadną przeszkodą (projektanci biżuterii oferują naszyjniki z perłami odpowiednie dla dojrzałych i młodych kobiet). Warto zdecydować się na perły naturalne lub sztuczne (prezentują się równie okazale), gdyż są one jednym z dodatków, które znakomicie podkreślają kobiecą urodę.

Naszyjniki z perłami – biżuteria, która przyciąga spojrzenia

Naszyjniki z perłami są biżuterią wyjątkową. Możemy mieć stuprocentową pewność, że będzie w nich do twarzy każdej kobiecie bez względu na wiek, czy styl. Warto wybierać je także z tego względu, że posiadają one unikalną właściwość rozświetlenia cery (perły mogą sprawić, że będziemy wyglądać młodziej bez konieczności stosowania zabiegów medycyny estetycznej, czy wykonywania makijażu). Choć naszyjniki z perłami są subtelne i delikatne, przyciągają spojrzenia i sprawiają, że każda kobieta wygląda elegancko. Jeżeli chcemy zwrócić uwagę na naszą długą i smukłą szyję – wybierajmy krótsze naszyjniki z perłami. Nie musimy się obawiać, że nie trafimy z rozmiarem, gdyż naszyjniki takie posiadają łańcuszki umożliwiające regulację ich długości.

Naszyjniki z perłami: niezawodny dodatek do każdej stylizacji

Wielkim atutem naszyjników z perłami jest możliwość dostosowania ich do wielu, często całkowicie odmiennych stylizacji. Kobiety, które są zmęczone klasyką mogą zainteresować się perłowymi naszyjnikami z dodatkowymi ozdobami (w tej chwili bardzo modne są ozdoby z motywami religijnymi – na przykład krzyże lub medaliki (jeżeli poszukamy, z pewnością znajdziemy też ozdoby z symbolami innych religii).

Naszyjnik z perłami będzie fantastyczną ozdobą do wieczorowej sukni, niemniej jednak równie ciekawie prezentuje się w zestawieniu z jesiennym swetrem. Niezależnie od tego na jaką stylizację się zdecydujemy, perły sprawią, że będzie się ona wydawała bardziej elegancka.

Wybieramy naszyjniki z perłami na prezent

Naszyjniki z perłami nadają się na prezent z wielu powodów. Przede wszystkim są one odpowiednie dla kobiety w każdym przedziale wiekowym (możemy stawiać na perły, gdy chcemy obdarować babcię, mamę, siostrę, żonę, czy przyjaciółkę). Co więcej perły pasują do większości stylizacji. Dlatego nie musimy obawiać się, że obdarowana kobieta nie będzie miała ich do czego założyć. Naszyjniki perłowe z ozdobami ze stali szlachetnej są bezpieczne nawet dla osób mających alergie na inne metale (często jest to jedyna biżuteria, którą mogą nosić alergicy). Większość dostępnych na rynku modeli posiada łańcuszek pozwalający na dostosowanie długości do potrzeb konkretnej osoby (nie trzeba się więc obawiać, że nie trafimy z rozmiarem).

Porady projektantów: jak nosić naszyjniki z perłami w tym sezonie?

Naszyjniki z perłami można nosić na wiele sposobów. Dla części kobiet są one jedyną ozdobą (są na tyle efektowne, że często nie potrzebujemy już dodatkowej biżuterii), inne decydują się na połączenie perłowych naszyjników z dodatkami wykonanymi ze stali szlachetnej (na przykład łańcuszkami). Jeżeli zdecydujemy się połączyć perły z łańcuszkami, warto zadbać o to, żeby ozdoby te były różnej długości (w ten sposób stworzymy atrakcyjną wizualnie kompozycję). Nie zaleca się noszenia jednorazowo zbyt dużej ilości pereł. Większa ilość perłowej biżuterii może być akceptowalna w przypadku kreacji wieczorowej, jednak do codziennego outfitu może być zbyt przytłaczająca.

Zdecydowanie dobrze jest wybierać perłowe z dodatkami wykonanymi z metalu pasującego do naszej urody. Kobietom o chłodnym typie kolorystycznym będą pasowały ozdoby i inne elementy ze stali szlachetnej w kolorze srebrnym. W przypadku ciepłego typu urody lepiej jest postawić na stal nierdzewną w kolorze złota. Również wielkość pereł musi być dostosowana do urody danej kobiety – Panie bardzo szczupłe powinny wybierać drobniejsze perły (duże będą dla nich zbyt przytłaczające). Jeżeli chodzi o bardziej masywną sylwetkę, należy postępować odwrotnie.