Drogich i ważnych dla nas przedmiotów nie odkładasz byle gdzie. Okulary nosisz w futerale. Samochód, a może nawet - samochody – trzymasz w garażu, poddajesz przeglądom, nie parkujesz w przypadkowym miejscu. A zegarki i biżuteria? Czy masz dla nich specjalnie do tego przeznaczony schowek?

To, co zdobi, wymaga szczególnej dbałości. Drogie kolczyki, naszyjniki i bransolety luzem w szufladzie - to częsty widok w domach. Trudno w tym chaosie coś znaleźć, trudno wybrać. Jak pochwalić się kumplom nowym Smart Watchem, kiedy z braku innej miejscówki przechowujesz go w szufladzie z... bielizną żony? Choćby to były same markowe i seksowne koronki, przyznasz, że to trochę obciach. Nie mówiąc już o wyjmowaniu zegarków spomiędzy własnych slipów czy skarpet.

Nie mamy pomysłu na przechowywanie cennych dla nas rzeczy, więc przechowujemy je w sposób przypadkowy. Ale czy pamiątki rodzinne lub markowe zegarki godne są plastikowego pojemnika w szafce przy łóżku? Odpowiedź oczywiście brzmi: nie.

Od wielkiego dzwonu na buduarach można zobaczyć wieszaki na wisiorki. To te pseudodesignerskie stojaki w kształcie dłoni lub baletnicy. O ich niepraktyczności przekonał się chyba każdy, kto próbował wyplątać zegarek czy bransoletkę z gąszcza biżuterii. Pierścionki spadają, zegarki wyglądają na nich po prostu brzydko.

Zadbaj o zegarki

Niewłaściwe przechowywanie przyspiesza niszczenie naszych ulubionych ozdób. A kto chciałby zniszczyć zegarek czy pierścionek za kilkaset złotych? Im lepiej przechowywany zegarek, tym jego elementy dłużej służą - tarcza lśni, pasek nie wyciera się a wykończenia pozostają na swoim miejscu. Gdy włączymy w to regularne czyszczenie i codzienną dbałość o ulubioną biżuterię, posłuży ona naprawdę długo.

W czym przechowywać zegarki? W pudełku

Odpowiedzią na te dylematy jest pudełko na zegarki. Nie byle jakie, bo ta ozdoba wymaga specjalnej oprawy. Pudełka firmy Mele&Co dla kolekcjonera męskiej biżuterii to idealny wybór. Wśród szkatułek na biżuterię to rarytas. Wykonane są z naturalnej skóry. Jak? Tylko starannie i z dbałością o każdy szczegół, w firmowej manufakturze. Wewnątrz wykończone są aksamitem, który otacza zegarki i ochrania je przed zniszczeniem. Zamykana klapa zapobiega przedostawaniu się do środka kurzu. Całość przed otwarciem zabezpiecza zatrzask magnetyczny.

Kogo ucieszy etui na zegarki? Na pewno będą z niego zadowoleni kolekcjonerzy zegarków. Ten lubiany męski gadżet stał się znakiem rozpoznawczym mężczyzn sukcesu, nowoczesnych, lubiących luksusowe rozwiązania. Panowie mający kilka, a może nawet kilkanaście zegarków, dbają o nie i chcą starannie przechowywać. Mele&Co wychodzi im naprzeciw.

Design szkatułek na zegarki Mele&Co współgra z klasą i szykiem markowych zegarków. Ta angielska firma zajmuje się wyrobem pudełek na zegarki od ponad stu lat. Doświadczenie i powiew nowoczesności - te dwa elementy składają się na produkt, który zadowoli każdego kolekcjonera.

A gdzie ustawić pudełko na zegarki? Będzie świetnie prezentować się na buduarze, w łazience, w sypialni czy nawet w salonie. Nie trzeba go ze wstydem ukrywać, wręcz przeciwnie – jest ozdobą samą w sobie. Etui na zegarki można też z powodzeniem przechowywać w domowym sejfie.