Które modele można najtaniej ubezpieczyć? Dlaczego pakiet OC i AC to świetny pomysł? Dowiedz się więcej o polisach na samochody tej japońskiej marki!

W sierpniu 2020 roku średnia cena znajdowanego w porównywarce Mubi ubezpieczenia OC wyniosła 827 zł. Jak na tym tle wypadli właściciele Suzuki? Czy płacili więcej za polisy niż inni kierowcy? Okazuje się, że nie! Ubezpieczenie OC Suzuki Swift nawet za 292 zł! Sprawdź ceny OC pozostałych modeli Suzuki!

Swift, SX4, Vitara – który model ubezpieczysz najtaniej?

Zanim przyjrzymy się cenom OC poszczególnych modeli Suzuki, warto spojrzeć na średnią kwotę, za którą można było w sierpniu ubezpieczyć te auta. Wyniosła ona 644 zł, czyli była niższa od średniej dla wszystkich samochodów prawie o 200 zł!

Natomiast kierowcy z dużym doświadczeniem i wypracowanymi zniżkami mogli znaleźć jeszcze tańsze ubezpieczenia. Dowodem na to są najniższe ceny na poszczególne modele. Dane te są bardzo zachęcające i potwierdzają, że ubezpieczyciele uważają kierowców aut Suzuki za odpowiedzialnych i jeżdżących bezszkodowo.

Cena najtańszego OC z Mubi dla popularnych modeli Suzuki:

 • Swift – 292 zł,
 • SX4 – 310 zł,
 • Vitara – 313 zł.

Bez względu na wielkość pojazdu i zamontowany w nim silnik najniższe ceny OC poszczególnych modeli były na zbliżonym poziomie. To bardzo dobre informacje dla właścicieli tych aut, ponieważ ogólne dane wskazują, że im większa pojemność silnika, tym cena OC wyższa! Jednak nawet na Suzuki Vitarę można znaleźć OC za kilka stów! 

Jak tanie jest ubezpieczenie Suzuki?

Jak już było wyżej wspomniane, średnia cena OC dla Suzuki w sierpniu wyniosła 644 zł. Czy to dużo, czy może mało? Warto tę liczbę porównać z cenami polis dla innych marek. Ile z nich okazało się tańsze?

Samochody marki Suzuka należą do jednych z najtańszych pod względem ubezpieczenia OC. Z danych z naszej porównywarki wynika, że jedynie Dacie i SsangYongi można było w sierpniu 2020 roku ubezpieczyć taniej. Odpowiednio za 638 zł i 642 zł. Oczywiście mówimy tutaj o średnich wartościach. Wpływ na wysokość składki ubezpieczeniowej ma wiele czynników. Dlatego zawsze warto wykonać własną kalkulację w porównywarce OC i AC – przedstawia wyliczenia Tomasz Sowa redaktor z mubi.pl.

Natomiast za ubezpieczenie samochodów innych popularnych marek azjatycki trzeba było średnio zapłacić więcej – za Kię 677 zł, Toyotę 722 zł, Mazdę 849 zł i Hondę 855 zł! Tylko koreański SsangYong okazał się tańszy od Suzuki!

Czy ceny ubezpieczenia OC Suzuki są stabilne? Może na początku roku trzeba było za nie za więcej? Okazuje się, że nie. Średni koszt polisy na auta tego japońskiego producenta tylko w maju przekroczył 700 zł. Przez resztę miesięcy wahał się w okolicach 650 zł!

Na koniec rozważań na temat cen ubezpieczenia OC Suzuki przyjrzyjmy się najtańszym ofertą z sierpnia, które otrzymali kierowcy na Mubi. W jakim wieku były Ci właściciele aut? Czy 5 najtańszych OC na Suzuki zawsze dotyczyło najmniejszych Swiftów? Sprawdźmy!

 • 292 zł – 59-letni mężczyzna, Suzuki Swift,
 • 305 zł – 44-letnia kobieta, Suzuki Baleno,
 • 310 zł – 59-letni mężczyzna, Suzuki SX4,
 • 313 zł – 64-letni mężczyzna, Suzuki Vitara,
 • 325 zł – 50-letnia kobieta, Suzuki SX4.

Wszystkie osoby, które znalazły wyjątkowo tanie OC na Suzuki, są doświadczonymi kierowcami. To właśnie starsi kierowcy jeżdża zazwyczaj wolniej i bezpieczniej. Wskazują na to także statystyki policji dotyczące sprawstwa wypadków drogowych. Co ciekawe, jedynie jedno Suzuki Swift znalazło się w top 5 najtańszych OC. Pamiętajmy, że przy wycenie składek znaczenie ma wiele czynników, nie tylko model samochodu i pojemność silnika!

Za ile można kupić pakiet ubezpieczeń na Suzuki?

Oczywiście ubezpieczenie OC jest obowiązkowe. Jego brak jest surowo karany. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach zinformatyzowanych baz danych łatwo wykryć przerwę ubezpieczeniową. Dlatego tę polisę należy zawsze mieć dla swojego bezpieczeństwa finansowego. 

To właśnie z ubezpieczenie OC sprawcy wypadku wypłacane jest odszkodowanie. Osoby poszkodowane mogą domagać się także zadośćuczynienia. Co to takiego jest? Jak je otrzymać? Przeczytasz o tym w poradniku https://mubi.pl/poradniki/uszczerbek-na-zdrowiu-a-kwota-zadoscuczynienia/.

Wróćmy jednak do pakietów ubezpieczeń. Czy zestaw OC i AC zawsze musi być drogi? Z przeprowadzonych kalkulacji dla 39-letniego właściciela samochodu Suzuki, który ma prawo jazdy 19 lat, wynika, że pakiet taki może być naprawdę tani. Oto przykłady:

 • OC + AC + assistance na Suzuki Vitarę – 838 zł,
 • OC + AC + assistance na Suzuki Celerio – 813 zł,
 • OC + AC + assistance + NNW na Suzuki Ignis – 1015 zł.

Warto zastanowić się nad takim pakietem, by zabezpieczyć się nie tylko od kradzieży i szkód powstałych w wyniku działania sił przyrody, ale także na wypadek spowodowania przez siebie zdarzenia drogowego. Oferty pakietów ubezpieczeń wygodnie jest sprawdzić w porównywarce ubezpieczeń Mubi!