Warto tutaj mieć odpowiednio ugruntowaną wiedzę oraz sięgać po dobre materiały i sprawne urządzenia. Czasem może się jednak okazać, że używany autoklaw w firmie spożywczej zacznie nas zawodzić. Przed zakupem nowego urządzenia warto z pewnością sprawdzić, co może być przyczyną jego awarii albo nieprawidłowej pracy. W tym celu powinniśmy znaleźć specjalistów, którzy pomogą nam ustalić, w czym tkwi problem.

 

 

 

Autoklaw używany - warto dbać o niego jak najlepiej

Jeśli więc autoklaw używany na co dzień w procesach produkcyjnych w naszym przedsiębiorstwie, zacznie dziwnie się zachowywać, to powinniśmy temu zacząć przeciwdziałać. W tym celu należy znaleźć dane identyfikacyjne zbiornika zamontowanego przez producenta zbiornika ciśnieniowego autoklawu i sprawdzić, kto mógłby nam pomóc np. w wymianie zaworów bezpieczeństwa, czy też w dokładnym mapowaniu temperatury w autoklawie. Autoklaw używany przez dłuższy czas warto więc oddać w dobre ręce, które sprawdzą czy deklaracja zgodności CE oraz temperatury, jakie nasze urządzenie ma wytwarzać są zgodne z rzeczywistością. Rzetelną pomoc w w tym oraz w innych aspektach uzyskamy z pewnością, korzystając z witryny internetowej: www.bnt-sigma.pl. Przedsiębiorstwo to jest obecne na polskim rynku od wielu lat i zajmuje się, m.in. konserwacją, naprawą oraz mapowaniem temperatury w autoklawach używanych w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i in. 

 

 

Rysunek komory autoklawu zgodny z jego parametrami technicznymi a może jednak nie? Co robić gdy używany autoklaw nas zawodzi?

Na jakość pracy autoklawu wpływ może mieć wiele różnych czynników, począwszy od takich podstawowych spraw jak technologia wykonania urządzenia, niesprawna wytwornica pary czy też nieszczelny zawór bezpieczeństwa. Przed zainwestowaniem w nowy autoklaw warto dokładnie sprawdzić, czy nie doszło do zmniejszenia grubości ścianek komory autoklawu, co może mieć wpływ np. na pojemność zbiornika. Zlecenie takich działań przedsiębiorstwu BNT-Sigma sprawi, że podejmą oni działania, dzięki którym nasz autoklaw zostanie przywrócony do pełni swoich możliwości albo konieczna okaże się jego wymiana na nowy model urządzenia. Z pewnością warto tutaj współpracować z firmą, która zna się na swojej pracy i jest w stanie zapewnić nam w pełni profesjonalne postępowanie doradczo-naprawcze, jeśli chodzi o różnego typu autoklawy przemysłowe.