Samodzielne sadzenie daje poczucie wolności, niezależności i bezpieczeństwa. Uprawiając własne jedzenie, dokładnie wiesz, co wchodzi w jego skład. Jakie warzywa są łatwe w uprawie i świetnie sprawdzą się dla początkujących ogrodników?

Jakie warzywa są łatwe w uprawie?

Warzywa nie potrzebują dużo miejsca, więc uprawa w pojemnikach lub na podwyższonych grządkach to świetny pomysł. Nawet jeśli nie masz dużego podwórka lub ogrodu, nadal możesz uprawiać niektóre warzywa. Jeśli szukasz propozycji warzyw, które są łatwe w uprawie, oto lista kilku popularnych.

Postaw na pomidory, fasolę i bazylię

Pomidory, fasola i bazylia to jedne z najłatwiejszych w uprawie warzyw. Są też jednymi z najsmaczniejszych. Pomidory potrzebują pełnego słońca, dlatego należy wybrać miejsce, które będzie nasłonecznione przez co najmniej 10 godzin dziennie.

Bazylia to kolejny świetny wybór dla początkujących ogrodników, ponieważ dobrze rośnie w pomieszczeniach - nawet na słonecznych parapetach! Jest też stosunkowo łatwa do wyhodowania z nasion. Fasola to również bardzo łatwe w uprawie warzywo, które zajmuje niewiele miejsca i daje duże plony w stosunkowo krótkim czasie. Fasola jest również bardzo pożywna, ponieważ dostarcza białka i błonnika bez tłuszczu i cholesterolu. Istnieje wiele różnych rodzajów fasoli, które można sadzić przez cały rok - zielona fasola, żółta fasola woskowa i fasola purpurowa to tylko niektóre z nich!

Szpinak, ogórki i cukinia - łatwe w uprawie, zielone warzywa

W ogrodzie można posadzić kilka łatwych w uprawie warzyw. Należą do nich szpinak, ogórki czy chociażby cukinia. Cukinia jest bardzo popularnym warzywem, łatwym w uprawie warzywem, które można sadzić w pojemniku lub w ogrodzie. Rośliny cukinii najlepiej rosną w pełnym słońcu i przy stałym dopływie wody. Ogórki to kolejne popularne warzywo, które można uprawiać z nasion. Roślina ta radzi sobie najlepiej, gdy ma zapewnione co najmniej 6 godzin światła słonecznego każdego dnia w okresie wegetacji.

Mamy oczywiście również szpinak, który jest świetnym dodatkiem do wielu dań. Szpinak jest jednym z najłatwiejszych w uprawie warzyw liściastych. Można go sadzić wewnątrz pomieszczeń w pojemnikach lub bezpośrednio w gruncie w miesiącach jesiennych. Szpinak jest bardzo pożywny i ma wiele właściwości zdrowotnych. Jest bogaty w witaminy A, C, E i K, a także ryboflawinę, foliany i magnez. Bogatą ofertę nasion warzyw znajdziasz na https://kwiateo.pl/pl/c/NASIONA-WARZYW/281