Sprawdź sam, czym są wirtualne biura.

 

Adres do KRS na siedzibę firmy

 

Podstawową usługą biur wirtualnych jest oferowanie możliwości rejestracji działalności gospodarczej lub spółki na adresie wirtualnego biura. W praktyce oznacza to, że przedsiębiorca wpisuje adres wirtualnego biura do KRS lub CEiDG jako adres siedziby firmy.

Jest to zresztą zgodne ze stanem faktycznym, gdyż inna definicja biur wirtualnych to właśnie oferowanie siedziby firmy przedsiębiorcom czy spółkom.

Wirtualne biuro stanowi lokal będący lokalem siedziby – jest umiejscowione w centrum dużego miasta np. Śródmieście Warszawy, posiada odpowiednio dużą powierzchnię, posiada sekretariat wyposażony w urządzenie wielofunkcyjne typu fax-skaner-kopiarka a także sale do spotkań zarządów spółek. Oczywiście w biurze wirtualnym na stałe funkcjonuje personel biura, dzięki któremu biuro wirtualne jest otwarte w dni powszednie, w typowych godzinach biznesowych i bez problemu przyjmuje wszelkich urzędników sprawdzających funkcjonowanie przedsiębiorców.

 

Przewaga wirtualnego biura nad siedzibą w domu czy magazynie

 

Każdą spółkę możesz zarejestrować również na adresie własnego domu, mieszkania czy też wynajętego magazynu. Teoretycznie wirtualne biuro nie jest potrzebne, ale w praktyce koszt wirtualnego biura to 45-120 złotych netto miesięcznie i dzięki jego zastosowaniu masz święty spokój między innymi z urzędnikami, bo urzędnik idzie pod adres siedziby i tam robi wywiad, masz spokój z listonoszami i kurierami, gdyż cała poczta trafia do biura wirtualnego i nie musisz się bać, że wyjdziesz z domu i zastaniesz awizo w skrzynce oraz dzięki zastosowaniu biura wirtualnego masz stały adres siedziby na lata. Pamiętaj, że magazyn czy hala produkcyjna może ulegać często zmianie, gdyż raz będzie za duża a raz za mała a siedziba powinna być niezmienna. W internecie jest szereg portali gromadzących dane z KRS czy CEiDG. Portale te analizują czy siedziba spółki się zmienia czy nie i w ten sposób spółka jest weryfikowana pod względem wiarygodności. Adres siedziby jest przez te portale kopiowany i trzymany latami w internecie, nawet po zmianie siedziby na inny adres, co generuje niechcianą pocztę – katalogi sprzętu biurowego lub oferty na księgowość. Siedziba spółki we własnym mieszkaniu nie jest więc dobrym pomysłem, gdyż już zawsze zapchana będzie skrzynka pocztowa, nawet po likwidacji spółki.