Przyjmowana w małych dawkach działa pobudzająco, zaś w większych powoduje blokowanie pracy układu nerwowego. W konsekwencji, przyjęcie dużych ilości nikotyny sprawia, że mogą pojawić się nawet halucynacje.

Jak działa nikotyna?

Nikotyna przede wszystkim stymuluje organizm do wydzielania adrenaliny. Dzięki temu zmniejsza się odczuwanie głodu, bólu, przyspiesza ciśnienie. Może pojawić się uczucie lekkości, a po euforii następuje spadek energii, zmęczenie, światłowstręt. Przedawkowanie może również wywołać zatrucie. Stan ten cechuje się nudnościami, wymiotami, bólami brzucha, biegunką, nadmiernym wydzielaniem potu, uderzeniami gorąca, a nawet zawrotami głowy, czy problemami z widzeniem. W ekstremalnych przypadkach może dojść do utraty przytomności, wystąpienia drgawek, a nawet w najgorszym wypadku nawet do zgonu.

Konsekwencje przyjmowania nikotyny

Nikotyna oraz inne substancje zawarte w tytoniu, a po spaleniu również w dymie tytoniowym powodują silne uzależnienie fizyczne i psychiczne. Regularnie przyjmowana substancja sprawia, że zwiększa się ilość receptorów, które są na nią odporne. Mózg przestaje odbierać sygnał i jest coraz mniej wrażliwy, co doprowadza do zwiększenia liczby wypalanych dziennie papierosów. Sprawia to, że dochodzi do zwiększenia tolerancji, a odstawienie z dnia na dzień wywołuje zespół abstynencyjny. Właśnie dlatego w trakcie rzucania palenia palacze stają się drażliwi, zmęczeni, głodni czy zwyczajnie nieprzyjemni dla otoczenia. By uniknąć nieprzyjemnych objawów, warto rzucać palenie stopniowo, małymi krokami. Dobrą alternatywą są podgrzewacze do tytoniu lub wkładów beztytoniowych, które zaspokajają potrzebę sięgnięcia po papierosa.

Żaden z wyrobów tytoniowych nie jest bezpieczną formą. Jeżeli szukasz zdrowszej alternatywny, wybierz produkty NEXUS FREE. To wkłady do podgrzewaczy oparte na ekstrakcie z herbaty. Dodatkowo nie zawierają nikotyny, która uzależnia. Wystarczy umieścić wybrany produkt w dedykowanym podgrzewaczu i uruchomić urządzenie. Po kilku chwilach można delektować się wybranym smakiem. Podczas zaciągania się powstaje aerozol i para wodna, dzięki czemu nie zostają uwolnione szkodliwe substancje smoliste, a osoby przebywające w pobliżu nie są narażone na bierne skutki palenia. Dzięki temu, że nie dotykasz wkładu, ręce i ubranie nie są przesiąknięte zapachem dymu papierosowego. Wybierz produkty takie jak NEXUS, czy HEETS - smaki są wyważone i z pewnością trafią w Twoje gusta.

Kwestia palenia jest bardzo indywidualna, podobnie jak samo przyzwyczajeniem organizmu do nikotyny. Warto jednak spróbować rzucić nałóg, by móc cieszyć się zdrowiem przez długie lata. Jest to długi proces, ale z pomocą dostępnych środków z pewnością dasz sobie radę.