Sukienki to doskonały wybór — z jednej strony niezwykle kobiece, z drugiej przy wyborze odpowiedniego kroju zapewnią formalny wygląd. Zobacz, jak wybrać sukienki spełniające zasady dress code'u. 

Eleganckie sukienki do pracy — modne kroje

Jaka sukienka damska będzie idealna do pracy? W tej kwestii masz naprawdę sporą dowolność. Najważniejsze, aby po prostu wpisywała się w dress code, jaki obowiązuje w Twojej firmie. Świetnym wyborem są przede wszystkim ołówkowe sukienki do pracy. Ich prosta forma zapewnia bardzo elegancki, ale i przy tym formalny efekt. Taką stylizację możesz dopełnić  na przykład dopasowaną marynarką. 

Do pracy rewelacyjnie sprawdzą się też proste sukienki. Będziesz doskonale czuć się w takim kroju, szczególnie jeśli cenisz sobie komfort i wygodę. Najlepsze jest jednak to, że za pomocą dodatków możesz w łatwy sposób zmieniać charakter stylizacji z taką sukienką w roli głównej. 

Bardzo modnym krojem w tym sezonie będą sukienki kopertowe z krótkim i długim rękawem. One także są dobrym wyborem do pracy — szczególnie podczas cieplejszych miesięcy. Ich dodatkowym atutem jest to, że świetnie radzą sobie z maskowaniem niedoskonałości sylwetki. Możesz więc czuć się w takiej stylizacji całkowicie swobodnie. 

 

Sukienki do pracy — jaki kolor wybrać? 

To zależy przede wszystkim od Twoich preferencji oraz tego, gdzie pracujesz. W niektórych biurach obowiązuje bowiem zasada noszenia jedynie monochromatycznych barw, w innych zaś pracownicy mają w tej kwestii całkowitą dowolność. Jeśli w Twojej pracy nie ma przeciwwskazań do noszenia mocnych kolorów, to czemu nie? Stawiaj na barwy dopasowane do Twojej urody i nie bój się wzorów! 

Wolisz klasyczne kolory? W takim razie w swych stylizacjach postaw na stonowane barwy. Wybieraj sukienki do pracy w kolorach ziemi, takich jak beże, szarości i brązy. Twoim sprzymierzeńcem jest też oczywiście biel i czerń. 

Jaka długość sukienki do pracy będzie odpowiednia? 

Sukienki do pracy powinny mieć określoną długość. A dokładniej mówiąc, nie powinny być zbyt krótkie. Przeważnie określa to firmowy dress code. Jednak nawet jeśli nie, to nie jest tajemnicą, że bardzo krótka sukienka w pracy to niezbyt dobry pomysł. Jaka więc długość będzie odpowiednia? Najlepiej do kolana lub nieco za kolano. Z takimi zaleceniami można spotkać się najczęściej. Co najważniejsze, tego typu długość zapewnia pełen komfort.