Obawa przed ewentualnymi skutkami ubocznymi wykonania zabiegu wypełniania ust powstrzymuje je przed skorzystaniem z usług jednego z podmiotów specjalizujących się w tego rodzaju zabiegach.

Czy jednak słusznie? Czy rzeczywiście zabieg ten narażony jest na wysokie prawdopodobieństwo powikłań lub innych niepożądanych skutków? Okazuje się, że strach przed tego typu zabiegiem nie jest potrzebny. W większości przypadków – prawidłowo wykonany zabieg wypełniania ust kwasem hialuronowym nie rodzi żadnych negatywnych następstw i skutków ubocznych. Natomiast nawet gdy powikłania powstaną, także wówczas w stosunkowo szybki i prosty sposób można im zaradzić, wdrażając odpowiednie leczenie lub przeprowadzając czynności zachowawcze.

Wypełnianie ust – możliwe skutki uboczne

Podobnie jak w przypadku każdego zabiegu, którym ingeruje się w tkanki ludzkiego ciała, zabieg wypełniania ust kwasem hialuronowym potencjalnie wywołać może u pacjentki niepożądane skutki uboczne. Jak była już jednak wyżej mowa, negatywne następstwa zabiegu obserwowane są u bardzo nielicznej grupy pacjentek decydujących się na powiększenie ust. Najczęstszym i najbardziej znanym skutkiem ubocznym wypełniania ust jest powstanie miejscowego zaczerwienienia i opuchlizny, którym może towarzyszyć miejscowy ból w okolicach ust. Tego rodzaju następstwa szybko jednak ustępują i w typowych przypadkach nie wymagają nawet szczegółowych konsultacji z lekarzem wykonującym zabieg. Rzadziej u pacjentek odnotowuje się takie skutki uboczne, jak utrzymujący się obrzęk oraz nadwrażliwość skóry w miejscu dokonania korekcji ust. W przypadku zabiegów wykonanych niezgodnie ze sztuką lekarską, można też zaobserwować takie objawy jak asymetria ust, a także powstanie na ich powierzchni nierówności lub grudek. W skrajnych przypadkach, gdy zabieg dokonywany jest w nieprawidłowych warunkach, na skutek wypełnienia ust może rozwinąć się także infekcja. Ten rzadki skutek uboczny wypełniania ust wymaga jednak interwencji oraz wizyty lekarskiej, podczas której ustalony zostanie plan leczenia.

Powiększanie ust – jak zminimalizować ryzyko zabiegu?

Podstawową rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę decydując się na wykonanie zabiegu wypełniania ust kwasem hialuronowym, jest dobór odpowiedniego podmiotu, mającego doświadczenie w przeprowadzaniu tego rodzaju zabiegów medycyny estetycznej. Istotne jest to, aby wykonywał go wykwalifikowany personel medyczny, w sterylnych i higienicznych warunkach. Przed zabiegiem powinien zostać zebrany u pacjentki wywiad, który pozwoli wykluczyć występowanie wszelkich ewentualnych przeciwskazań zdrowotnych. Dopiero wówczas możliwe będzie w pełni bezpieczne wykonanie zabiegu. Po jego przeprowadzeniu warto z kolei dokonywać bieżących kontroli efektów, wykrywając na wczesnym etapie wszelkie niepokojące objawy i powikłania.

Polecamy stronę FreshMed - https://www.freshmed.com.pl/gabinet-medycyny-estetycznej/wypelnianie-ust-katowice
Zobacz!