Liczba wypożyczalni kamperów i przyczep kempingowych w Polsce rośnie z tego powodu z roku na rok.

Wypożyczalnie kamperów w każdym województwie

W 2019 roku wypożyczalnie samochodów kempingowych i przyczep działają w każdym województwie. Ich liczba jest coraz wyższa, gdyż do większych firm dołączają mikroprzedsiębiorcy, którzy posiadają jednego lub dwa kampery na wynajem. W czasie, gdy sami pracują, wynajmują swój pojazd innym turystom, którzy chcą wybrać się na niezapomniane wakacje na kempingu.

W wypożyczalniach kamperów w Polsce znajdzie się pojazdy odpowiednie na wyjazdy o każdej porze roku. Liczba samochodów kempingowych przystosowanych do wyjazdów zimowych jest ograniczona, jednak dzięki nim możliwe jest wybieranie się kamperem na narty, a także na festiwale, zawody sportowe i inne wydarzenia w okresie od początku listopada do końca marca. Pojazdy dostępne w wypożyczalniach mogą pomieścić od 2 do 6 osób, zapewniając turystom różny stopień komfortu w zależności od wybranego typu kampera.

Ile kosztuje wynajem kampera?

Wynajem kampera jest wydatkiem około 500 złotych za dobę w przypadku wypożyczenia pojazdu dla 5 osób. Do kosztów najmu dolicza się opłatę serwisową i koszty paliwa oraz kaucję zwrotną w wysokości 5-6 tysięcy złotych. Wypożyczalnia pokrywa natomiast koszty rejestracji i ubezpieczenia pojazdu https://www.motorhomeprotect.co.uk/campervan-insurance/.

W wysokim sezonie, czyli od początku czerwca do końca sierpnia, kampery wypożycza się na co najmniej 7 dni. Część wypożyczalni oferuje możliwość najmu pojazdu na okres minimum 14 dni, co oznacza, że usługa kosztuje 7.000 złotych. Jeżeli kamperem podróżuje 5 osób, dwutygodniowe wakacje wiążą się z wydatkiem 1.400 złotych. Jest to atrakcyjna cena, nawet gdy doliczy się do niej koszty zakupu paliwa.

Kto wynajmuje kampery w Polsce? Wśród klientów wypożyczalni kamperów przeważają ludzie młodzi, którzy chcą podróżować na własną rękę i szukają alternatywy dla drogich wycieczek samolotowych. Jest to ciekawe rozwiązanie dla studentów, którzy chętnie wyjeżdżają z przyjaciółmi. Ponadto kampery chętnie wybierają młode rodziny z dziećmi, które chcą zabrać pociechy w wycieczkę objazdową po kraju lub za granicą bądź zorganizować dla nich udane ferie w Alpach austriackich, włoskich lub szwajcarskich, gdy w Polsce jest zbyt mało śniegu.