Zanim jednak powitamy nowego członka rodziny, warto jest zaopatrzyć się w kilka ważnych mebli, ubranek czy akcesoriów. Jak wygląda lista na 2022 rok? Podpowiadamy.

Jak urządzić pokój niemowlęcy?

Kiedy myślimy o pokoju dla naszego maleństwa z pewnością chcemy go urządzać na wiele sposobów. Możemy zadbać o dziecięce wzory na ścianie lub tapecie, półki pełne zabawek oraz książek, a także ozdobne girlandy czy łapacze snów. Najważniejsze jest jednak, aby pokój był bezpieczny i funkcjonalny, a przy tym niezwykle przytulny. Warto pamiętać także o bezpieczeństwie w samym łóżeczku. Nie stosujmy żadnych ochraniaczy na szczebelki, a w środku starajmy się nie umieszczać ani maskotek ani poduszek.

Do takiego pokoiku z pewnością przyda się miękki materac do łóżeczka. Opcjonalnie można także postawić na dostawkę do łóżka bądź kosz Mojżesza. Do przewijania oraz ubierania świetnie sprawdzi się komoda dziecięca, która dodatkowo będzie pełnić funkcję przechowywania czystych ubranek oraz środków higieny. Jeżeli chcemy to możemy zamiast tego postawić na wolnostojący przewijak.

Jakie produkty wybrać dla niemowlaka?

Wybierając produkty dla naszych dzieci kierujemy się składem, jakością i informacją, gdzie dany produkt powstał. Kompletując wyprawkę lepiej kierować się zasadą: lepiej mieć mniej, a lepszej jakości. Konieczny będzie kocyk całoroczny, najlepiej wykonany z bambusa bądź bawełny, a także model ocieplany na przykład z wełny merino. Po kąpaniu dobrze ogrzeje malucha rożek, a także śpiworek do spania. Nawet wybierając odpowiednie pieluszki, trzeba mieć na uwadze ich jakość oraz odpowiedni rozmiar.

W ciągu pierwszych dni niezbędny będzie także smoczek, dzięki któremu dziecko od początku będzie uczyło się odruchu ssania. Przydatne są również mikre chusteczki oraz wanienka, w której będziemy mogli kąpać nasze dziecko. Do kąpieli dobrze jest mieć termometr, który zmierzy temperaturę wody, odpowiedni ręcznik z kapturkiem, a także wszelkie środki czystości, jak żel do mycia czy oliwkę.

Nie można zapominać także o pluszowych zabawkach. Warto naszemu maluszkowi również podarować jakąś przytulankę. W pierwszych dniach i miesiącach życia nie można jednak zostawiać mu dużych maskotek, ponieważ może dojść do zadławienia czy uduszenia. Lepiej postawić na zabawki kontrastowe w formie książeczek bądź szumiącego misia. Zajmie uwagę malucha i pozwoli rozpocząć nowy etap w jego życiu.

Wyprawki oraz artykuły dla dzieci znajdziesz w sklepie Uszyte Faneberie