45-minutowy pobyt w niej nie zastąpi spaceru po plaży, ale z pewnością można porównać go do jednodniowego pobytu nad morzem. Nie trzeba też wybierać się do sanatorium w Ciechocinku, by posiedzieć przy tężni. Z leczniczego działania soli możemy skorzystać w Pabianicach przy ul. Łaskiej 62/64. Pozytywny wpływ inhalacji solnych na funkcjonowanie naszego organizmu potwierdzają badania, a przede wszystkim osoby, które z nich korzystają. Seanse zdrowotne w Wyspie Soli doceniają osoby w każdym wieku, bowiem miejsce to przeznaczone jest zarówno dla seniorów, jak i małych dzieci. Najstarszy klient miał 85 lat, a najmłodszy 10 dni. Można również skorzystać tu z ziołowej sauny parowej, która doskonale oczyszcza organizm, rozgrzewa mięśnie, usuwa skurcze i łagodzi długotrwałe bóle mięśniowo-szkieletowe.

Wyspa Soli - strefa zdrowia i relaksu

Grota solna to nieduże, przytulne pomieszczenie, którego wnętrze pokryte jest naturalnymi bryłami soli z kłodawskiej kopalni. Jej grubymi ziarnami wyściełano też podłogę. Temperatura w „jaskini” utrzymywana jest na poziomie 21-22 stopni Celsjusza, a wilgotność powietrza nie przekracza 45 proc. Odpowiednie warunki sprawiają, że sól paruje, jonizując ujemnie powietrze oraz nasycając je biopierwiastkami cennymi dla zdrowia - jodem, wapniem, magnezem, potasem, żelazem, selenem, miedzią i bromem. Inhalacjom towarzyszy relaksacyjna muzyka, blask solnych lamp i koloroterapia, co dodatkowo poprawia samopoczucie. Do groty solnej może wejść jednocześnie siedem osób. Dzięki zabawkom kilkuletnie dzieci nie będą się nudzić w czasie seansu. Nie trzeba specjalnie przygotowywać się na wizytę – wystarczy wygodny strój i białe skarpetki.

Inhalacje zalecane są zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy nasza odporność spada, a jakość powietrza nie jest zbyt dobra. Doceniają je m.in mamy małych „chorowitków”, którzy na okrągło łapią przeziębienia.

Regularny pobyt w grocie solnej radzi sobie z przewlekłym lub alergicznym katarem, chorobami zatok, krtani, oskrzeli (w tym z astmą) oraz jest zalecany w rekonwalescencji pocovidowej. Ponadto wspomaga leczenie niedoczynności tarczycy, niewydolności krążenia, nadciśnienia i chorób skóry (np. łuszczycy lub trądziku). Relaks w grocie solnej wpływa też dobroczynnie na układ immunologiczny, nerwowy oraz przemęczenie.

- Aby terapia była skuteczna leczniczo, zaleca się serię 10 regularnych seansów, powtarzanych 1-2 razy w tygodniu – radzi pani Agnieszka Jura, właścicielka solnego SPA. - Systematyczne seanse w grocie działają zarówno profilaktycznie, jak i w przypadku rekonwalescencji po przebytych chorobach i infekcjach.

Pobyt w grocie solnej służy również kobietom w ciąży. Wdychane pierwiastki lekko obniżają ciśnienie, sól pochłania nadmiar wody z opuchniętych kończyn, a przyjemna muzyka i szum fal uspokajają mamę i dziecko.

Wstęp do groty solnej kosztuje 15 złotych dla dorosłych oraz 10 złotych dla seniorów, dzieci i młodzieży do 18. roku życia. Maluchy do lat 3 wchodzą bezpłatnie. W sprzedaży są również karnety i karty podarunkowe.

- Honorujemy karty Multisport Plus, Classic, Active, Kids, Medicover Sport, Fit Profit i Fit Sport, PZU Sport i Gymsteer – wymienia właścicielka groty solnej.

Oddychaj pełną piersią

Prawidłowe oddychanie ma duże znaczenie dla całego organizmu, a im głębiej oddychamy przebywając w mikroklimacie groty solnej, tym bardziej ma on wpływ na kondycję naszego ciała. W Wyspie Soli można skorzystać ze specjalnych ćwiczeń oddechowych o terapeutycznym działaniu. Pomagają zwiększyć pojemność płuc, wzmocnić mięśnie oddechowe oraz otworzyć klatkę piersiową.

Zajęcia są prowadzone w grupie, pod okiem doświadczonej instruktorki – Kamili Grądzkiej. Trwają 45 minut, a promocyjna cena jednej sesji to obecnie 30 złotych (na te zajęcia nie obowiązują karty sportowe). Ze względu na ograniczoną liczbę obowiązuje wcześniejsza rezerwacja pod numerem telefonu: 790 811 515.

Efekt działania groty solnej można przedłużyć. W sprzedaży są bowiem lampy solne, kryształy soli i kosmetyki na jej bazie.

Wyspa Soli - strefa zdrowia i relaksu

Grota solna czynna jest:

od poniedziałku do piątku od 12.00 do 19.00

w soboty i niedziele od 12.00 do 17.00 - w innych godzinach do uzgodnienia

pod numerem tel.: 790 811 515

Wyspę Soli możecie odwiedzić również na Facebooku:

Grota Solna- Wyspa Soli

ZAPRASZAMY

Wyspa Soli - strefa zdrowia i relaksu