Jest wiele różnych rzeczy, które myśliwy musi mieć przy sobie w ciągu dnia. Co należy do niezbędników, bez których żadna wyprawa się nie uda?

Buty i odzież kamuflażowa

Sprzęt, którego potrzebuje myśliwy, zależy od rodzaju polowania. Poniżej znajduje się lista najczęściej używanych przez myśliwych elementów wyposażenia.

Po pierwsze - buty i odzież maskująca - noszone są w celu utrzymania ciepła stóp i zapewnienia kamuflażu przed zwierzętami, na które się poluje. Buty muszą być na tyle mocne, aby wytrzymały długie chodzenie po lesie w różnych warunkach. Myśliwi często noszą buty myśliwskie o dobrej przyczepności i nieprzemakalne, dzięki czemu mogą chodzić po błocie, wodzie lub śniegu, nie mocząc stóp. Co więcej, odzież myśliwska powinna być nie tylko ciepła, ale i chroniąca przed deszczem.

Lornetka lub luneta

Pierwszym elementem wyposażenia, którego potrzebuje myśliwy, jest lornetka lub luneta. Te elementy wyposażenia pozwalają na dokładne obejrzenie odległych obiektów i zwierząt, co jest istotną częścią polowania. Istnieje wiele różnych typów lornetek i lunet o różnym przeznaczeniu, dlatego należy wybrać taką, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Jakość i cena tych przedmiotów jest bardzo zróżnicowana, ale przy ich zakupie należy kierować się kilkoma podstawowymi zasadami.

Podczas polowania przyda Ci się również kompas lub bardziej zaawansowany sprzęt GPS. Nieco innymi zasadami rządzi się polowanie na ptactwo wodne. W tym przypadku nieocenionym może okazać się zamgławiacz i specyficzny sprzęt wędkarski.

Dobry nóż myśliwski

Dobry nóż myśliwski to niezbędne narzędzie każdego myśliwego. Za pomocą noża można w lesie zrobić wiele. Służy on nie tylko do opatrywania zwierzyny i zdejmowania skóry, ale także do cięcia lin i sznurów do budowy schronienia. Dobry nóż powinien być ostrzony przed każdym użyciem, a także utrzymywany w czystości i suchości przez cały czas. Ostrze powinno być wykonane z wysokiej jakości stali, aby dobrze trzymało krawędź. Rękojeść powinna dobrze leżeć w dłoni i być wykonana z materiałów, które nie wchłaniają wilgoci i nie niszczą się z upływem czasu. Potrzebna będzie także pochewka, która dobrze leży w dłoni i umożliwia łatwy dostęp do noża, gdy jest najbardziej potrzebny.

Dobry nóż myśliwski może zrobić różnicę, gdy jesteś w lesie i polujesz na zwierzynę. Nie może jednak zastąpić strzelby.