Biurko regulowane elektrycznie - dbamy o naszych pracowników

Jednym z najważniejszych i kluczowych elementów w firmie, w której pracownik wykonuje swoje obowiązki przy komputerze, jest biurko. Nie dla wszystkich osób, wybierających meble do biura oczywiste jest to, że jaki okaże się ten produkt wpłynie to bezpośrednio na jakość i komfort pracy pracowników. Współcześnie świadomość zakupowa znacząco rośnie - mamy dużo większe wymagania jakościowe produktów, które wybieramy. Wysoka świadomość jest bardzo istotna zwłaszcza w przypadku produktów, które mają zdecydowany wpływ na nasze życie, np. mebli biurowych, przy których spędzamy od kilku do kilkunastu godzin dziennie. Ergonomia stanowiska pracy stała się kluczowym elementem  wzrostu produktywności, lepszego samopoczucia i uniknięcia szeregu problemów zdrowotnych. W dzisiejszych czasach przyjęło się, że biurko do biura ma bowiem spełniać jedynie podstawową funkcję, a mianowicie ma umożliwiać pracownikom wykonywanie swoich obowiązków. Pracodawca nie powinien jednak zapomnieć, że oprócz udostępnienia miejsca do pracy jego obowiązkiem jest także zadbanie o wygodę swojego pracownika. O czym zatem powinniśmy pamiętać na pierwszym miejscu podczas wyboru biurek? O tym wszystkim dowiesz się czytając poniższy artykuł.

 

Wybór biurka komputerowego - jakie mamy opcje?

Stworzenie komfortowego, a zarazem bardzo uniwersalnego miejsca pracy staje się dużo łatwiejsze, gdy możesz dostosować meble do indywidualnych, bieżących potrzeb pracowników. Wśród oferowanych w sklepach biurek znaleźć można  wiele modeli i wariantów, które wyróżniają się konkretnymi właściwościami. Obok standardowych biurek znajdują się bardziej nowoczesne i wygodne biurka regulowane. Taki system regulacji pozwala dostosować stanowisko pracy do pozycji siedzącej lub stojącej, dzięki czemu można dowolnie zmieniać ustawienia – zgodnie z samopoczuciem i odczuwalnością obciążenia kręgosłupa. Tego typu biurka są niezwykle funkcjonalne i wytrzymałe oraz pozwalają pracownikowi dopasować biurko indywidualnie do swoich potrzeb. Czasami wystarczającym rozwiązaniem okazują się biurka standardowe. Musimy jednak pamiętać, że decydując się na taki model biurka, nie będziemy mieć możliwości regulacji wysokości.  

Czym charakteryzuje się biurko elektrycznie regulowane?

Na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych modeli biurek, które posiadają mniej lub bardziej rozbudowane funkcje. Idea miejsca pracy stojącego przy komputerze jest relatywnie nowa. Każde biurko regulowane elektrycznie zapewni wygodę i pełną komfortu wielogodzinną pracę. Dzięki elektrycznej regulacji idealnie dopasujesz wysokość przestrzeni roboczej do swojego wzrostu. W przypadku gdy pracownik stwierdzi, że siedzenie staje się dla niego uciążliwe, zmienia pozycję siedzącą na stojącą, a biurko dostosowuje się do niego. Z przeprowadzonych badań wynika, że zmiana pozycji z siedzącej na stojącą podczas wykonywania pracy przy komputerze korzystanie wpływa na: zmniejszenie problemów związanych z krążeniem, bólami kręgosłupa, ramion oraz karku. Podczas stania pracuje około 20% więcej mięśni, co może być istotne dla ludzi otyłych i pozwoli im zmagać się ze zbędną ilością kalorii. Regulowane biurko znacząco przyczynia się do poprawy samopoczucia, zachowania energii i zniwelowania poziomu zmęczenia psychicznego.  Korzystając z tego typu mebla z regulacją bez problemu zmienisz pozycję a moduł zapamiętujący najczęściej wybierane ustawienia sprawi, iż będzie ona wyjątkowo szybka. Najlepiej wybrać biurko wyposażone w mocny silnik elektryczny zapewniający szybką, precyzyjną oraz płynną regulację wysokości blatu, jednym naciśnięciem przycisku dostosujesz wysokość biurka oraz szybko zmienisz pozycję pracy. Decydując się na biurko regulowane elektrycznie postawmy przede wszystkim na jakość wykonania, aby dany mebel posłużył nam w pracy na lata. 

 

Czy warto inwestować w biurko regulowane?

Pracownik każdego dnia narażony jest na szereg szkodliwych czynników związanych z miejscem wykonywania pracy. Ich wyeliminowanie lub ograniczenie jest kluczowe dla podniesienia produktywności. Przeprowadzone badania dowodzą, że ergonomiczne środowisko pracy wpływa korzystnie na zdrowie oraz samopoczucie osób w nim przebywających. W przypadku biurek, warto zwrócić uwagę na rynek rozwiązań umożliwiających regulację wysokości blatu, które umożliwią nam pracę w pozycji stojącej. Dostępne są dwa rodzaje takich biurek: z regulacją manualną oraz elektryczną, gdzie blat podnoszony jest przy użyciu jednego przycisku. Kluczową informacją jest fakt, że regularna zmiana pozycji pracy z siedzącej na stojącą, ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia i wydajności wykonywanej pracy. 

 

Mobiusdesk https://mobiusdesk.pl