Konsumenci są dzisiaj bardziej świadomi zmieniających się wariantów w sieciach telefonii komórkowych, stąd coraz mniej przywiązują się do konkretnego operatora, poszukując jak najkorzystniejszych dla siebie warunków. Jak wybrać ofertę dostosowaną maksymalnie do naszych potrzeb spośród tak szerokiego pakietu dostępnego na rynku? Czy zdecydować się na telefon z abonamentem czy jednak na kartę? A może oferta mix będzie dla nas najodpowiedniejsza?

Telefon na abonament

Jeżeli nasza sytuacja finansowa jest stabilna, potrzebujemy dobrego smartfona, a ponad to chcemy być zawsze i wszędzie w kontakcie telefonicznym, warto zdecydować się na abonament. Do zalet abonamentu zaliczamy przede wszystkim możliwość zakupu telefonu w korzystnej cenie oraz nieograniczony dostęp do usług telefonicznych i internetowych. Minusem abonamentu jest konieczność zawarcia długoterminowej umowy związanej z comiesięcznymi opłatami. Konkretne oferty na telefony oraz pakiety abonamentów dostępne są na stronach internetowych poszczególnych operatorów.

Telefon na kartę

Kiedy potrzebujemy zakupić telefon dla dziecka, czy starszego rodzica lub dziadka i nie chcemy, aby przypadkowo został wygenerowany wysoki rachunek telefoniczny, najlepszym wyborem będzie telefon na kartę. W ramach ciekawostki tego typu rozwiązanie stosuje się również w systemach monitoringu. Oczywistą zaletą telefonu na kartę jest oczywiście brak umowy i pełna kontrola nad kosztami. Doładowania telefonów na kartę stają się obecnie coraz mniej uciążliwe, ponieważ sieci telefonii komórkowych oferują coraz więcej możliwości. Doładowania można dokonać już nie tylko za pomocą karty zdrapki dostępnej w kioskach, ale również przez internet, za pośrednictwem bankomatu, terminalu płatniczego, czy innego telefonu na kartę lub abonament, a nawet z telefonu stacjonarnego. Więcej informacji na temat doładowania telefonu można znaleźć tutaj: https://doladowania.orange.pl/

Telefon w mixie

Mix jest ofertą, która łączy możliwości abonamentu oraz karty. Główną zaletą jest kontrola wydatków oraz dostęp do telefonów w promocyjnych cenach. Oferowane telefony nie są jednak w tak korzystnych cenach, jak w przypadku abonamentu. Podobnie jak przy abonamencie, także konieczne jest zawarcie długoterminowej umowy.

Kiedy dokonamy już wyboru, nie pozostaje nam nic innego, jak cieszyć się z rozmów. Pamiętajmy jednak o tym, że oferty dostępne na rynku ulegają częstym zmianom i warto śledzić promocje operatorów, gdyż dzięki temu mamy szansę nie przegapić najlepszej oferty dostępnej w chwili podejmowania przez nas decyzji.