Na czym polega zarządzanie nieruchomością?

Zadania zarządcy nieruchomości zależą głównie od potrzeb najemców. Wspólnoty mieszkaniowe mają inne oczekiwania, niż właściciel nieruchomości komercyjnej. Zarząd wspólnoty mieszkaniowej oczekuje od zarządcy mediacji między skłóconymi stronami sąsiedzkimi i wypracowania rozwiązań. Dla obiektu komercyjnego najważniejsze jest, by zarządca potrafił wypracować odpowiednie zarządzanie udogodnieniami na jej terenie oraz jej wartością użytkową. Z kolei zarządzanie nieruchomościami prywatnymi oznacza zdjęcie z barków właściciela formalności związanych z najmem i prowadzeniem mieszkań.

Jak w praktyce działa zarządca nieruchomości?

Zarządzanie nieruchomościami może przyjmować wiele form. Najważniejsza jest fachowość i dobra znajomość sytuacji. Na przykład podczas zarządzania kamienicami można napotkać na wiele sytuacji, w których wiedza przy podejmowaniu decyzji jest kluczowa. Tak było w przypadku zabytkowej, ale odnowionej przez dewelopera kamienicy na Rynku Głównym w Krakowie. Prestiżowa lokacja sprawiła, że lokatorzy mogli wprowadzić się do nowoczesnego wnętrza dopiero po paru latach od ukończenia prac. Budynek uzyskał w trakciw remontu wiele udogodnień, które przez brak eksploatacji przestały funkcjonować. Klient próbował korzystać z pomocy serwisantów, jednak ich naprawy wzajemnie się znosiły, tj. specjaliści od centralnego ogrzewania przeszkadzali fachowcom od drugiej instalacji grzewczej, itp. Właściwe utrzymanie nieruchomości przywrócił dopiero znający się na rzeczy zarządca.

Zakres obowiązków zarządcy nieruchomości przy najmie

To najbardziej popularna usługa z zakresu zarządzania nieruchomościami. Dzięki specjalistom od zarządzania nieruchomościami Twoje mieszkanie może zarabiać bez Twojego udziału. Podróżuj po świecie, zarabiaj za granicą, a Twoje lokum będzie zarabiać bez udziału właściciela. Zarządca nieruchomości przejmuje w tym wypadku na siebie odpowiedzialność za stan nieruchomości i zawieranie umów. Dzięki tej opcji, zrealizujesz marzenie wielu - przychód pasywny, czyli zarobki bez poświęcenia czasu i energii.

Czy zarząd wspólnoty mieszkaniowej potrzebuje zarządcy?

W licencję zarządcy nieruchomości wchodzą wszystkie sprawy związane z funkcjonowaniem wspólnoty mieszkaniowej. Zarządzanie nieruchomościami na tym szczeblu oznacza zdjęcie z barków zarządu konieczności zajmowania się sporami sąsiedzkimi i najlepszym kopromisem dla obu zwaśnionych stron.