W swojej kolekcji ma zarówno kultowe modele, jak i najnowocześniejsze czasomierze wyposażone w innowacyjne technologie. Urządzenia przyciągają wzrok nietuzinkowym wzornictwem oraz funkcjonalnością. Jakie najciekawsze funkcje oferują zegarki Casio?

Jakie zegarki znajdziesz w ofercie marki?

Trudno znaleźć na rynku producenta, który oferowałby tak wiele konstrukcji do wyboru. W portfolio marki znajdziesz zarówno sportowe modele G-Shock, jak i kultowe zegarki Casio Retro Gold. Asortyment zawiera propozycje dla kobiet i mężczyzn, a nawet najmłodszych użytkowników czasomierzy. Ponadto do wyboru masz zegarki Casio na pasku lub bransolecie, dlatego nie będziesz miał problemów z dopasowaniem urządzenia do swoich indywidualnych potrzeb.

Jak ustawić zegarek Casio?

Wiele osób obawia się kupować nowoczesne czasomierze, gdyż uważają, że są one skomplikowane w obsłudze. Nic bardziej mylnego, gdyż mimo zaawansowanych technologii, nawet niewprawiony użytkownik poradzi sobie z konfiguracją. Zamawiając zegarek Casio G-Shock ze sklepu Zegarki Centrum, dostaniesz w komplecie instrukcję w języku polskim oraz certyfikat autentyczności. Podróbki, które stanowią spory problem, zwykle wysyłane są bez logowanego pudełka oraz dokumentów, dlatego ustawienie np. zegarka Casio Edifice Solar jest sporym problemem. Jakie funkcje oferują czasomierze tej japońskiej marki?

Kompas

Zegarek Casio G-Shock

Jedną z ważniejszych funkcji, których nie znajdziesz w urządzeniach innych marek, jest kompas. W taką opcję wyposażone są niektóre modele zegarków Casio G-Shock jak prezentowany Mudmaster. Jest to przydatne rozwiązanie podczas podróży i wypraw outdoorowych, gdzie tradycyjna nawigacja nie jest w stanie poradzić sobie w trudnym terenie. Zegarki Casio G-Shock wyróżniają się ponadto wyjątkową wytrzymałą konstrukcją, dlatego zaliczają się do grupy sportowych, taktycznych czasomierzy do zadań specjalnych.

Multifunction

Zegarek Casio Retro Gold

Opcją, która znacznie poprawia użyteczność czasomierza, jest multifunction. Pod tą niepozorną nazwą kryje się datownik, który umożliwia poznanie dokładnej daty składającej się z dnia, miesiąca i roku. Taką funkcję ma Casio Retro Gold i wyświetla się ona w czytelny sposób na ekranie. Warto wspomnieć, że model ten wyposażony jest w szkło Hesalitowe, które jest jednym rodzajem, jaki można wypolerować. Zegarek Casio Retro Gold oferuje także funkcję alarmu, dlatego jest praktycznym gadżetem do codziennego użytku.

Mechanizm solarny

Zegarek Casio Edifice Solar

Innowacyjnym rozwiązaniem, z którego chętnie korzysta marka, są wbudowane panele solarne. Taka technologia dostępna jest w Casio Edifice Solar i umożliwia napędzanie zegarka za pomocą promieni słonecznych. To gwarantuje jego nieprzerwane działanie oraz niezawodność w trudnych warunkach. Casio Edifice Solar wyposażony jest także we wskaźnik naładowania baterii, a ponadto można go zsynchronizować ze smartfonem.

Waveceptor

Głównym zadaniem zegarka jest odmierzanie czasu, dlatego ważne jest, aby robił to precyzyjnie. Proponowany przez markę Casio waveceptor to technologia, która synchronizuje urządzenie za pomocą fal radiowych z zegarem atomowym. Funkcja ta została opatentowana i jest dostępna jedynie w wybranych modelach Casio. Gwarantuje odmierzanie czasu zgodnie z najdokładniejszym zegarem na świecie w Brunszwiku.