Zioła regulujące hormony polecane są w szczególności kobietom, zmagających się z nieregularnymi okresami oraz bolesnymi i obfitymi miesiączkami. Dobre zioła na hormony złagodzą też objawy PMS, a także wpłyną pozytywnie na nastrój i ogólne samopoczucie. Czytaj dalej, by dowiedzieć się, jakie są najlepsze zioła na hormony.

Jakie zioła na hormony będą najlepsze?

Zioła na hormony obejmują różne gatunki tych dobroczynnych roślin. W poniżej tabeli prezentujemy opis działania najczęściej polecanych ziół regulujących hormony:

 

Gatunek zioła

Sposób działania

Niepokalanek pospolity

Stabilizuje gospodarkę hormonalną. Wspiera płodność u kobiet. Pomaga także obniżyć poziom prolaktyny, dzięki czemu korzystnie wpływa na regularność cykli miesiączkowych. Łagodzi boleści menstruacyjne, a także objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego, takie jak rozdrażnienie czy tkliwość i obrzęk piersi.

Krwawnik pospolity

Ma potwierdzone działanie rozkurczowe – łagodzi bolesność skurczów macicy w trakcie menstruacji. Zmniejsza też obfitość krwawień miesięcznych. Zawiera cenne sterole, które pomagają w uregulowaniu kobiecego cyklu.

Imbir

Zmniejsza bóle miesiączkowe. Niweluje obrzęki oraz zatrzymywanie się wody w organizmie, występujące pod koniec drugiej połowy cyklu. Wpływa korzystnie na nastrój i pomaga w osiągnięciu stanu koncentracji. Łagodzi też dolegliwości żołądkowe, w tym nudności.

Ziele przywrotnika pospolitego

Zmniejsza krwotoczność i bolesność miesiączek. Działa przeciwzapalnie i ściągająco, a także wzmacnia naczynka krwionośne, dzięki czemu pomaga łagodzić objawy trądziku różowatego. Ponadto ułatwia zwalczanie dolegliwości trawiennych, jak biegunki i wzdęcia.

Kwiat nagietka lekarskiego

Działa rozkurczowo i pomaga niwelować bóle brzucha różnego pochodzenia. Ułatwia oczyszczanie organizmu z toksyn. Korzystnie wpływa na gospodarkę hormonalną, łagodząc dolegliwości w czasie miesiączki. Poprawia też stan włosów, skóry i paznokci.

 

Zioła na hormony czy gotowe mieszanki ziołowe?

Jeśli szukasz kompleksowego rozwiązania na poprawienie funkcjonowania gospodarki hormonalnej, to lepszym wyborem będzie mieszanka kilku, różnych gatunków ziół. Kompozycja wysokiej jakości, naturalnych składników zapewni bardziej wszechstronne i skuteczniejsze działanie, a co za tym idzie lepsze efekty niż jednoskładnikowe zioła na hormony.

Polecane zioła na hormony – Lorem Vit Balans hormonalny

Chcesz odzyskać równowagę hormonalną, złagodzić bóle miesiączkowe i inne kobiece dolegliwości? Stosując Lorem Vit Balans Hormonalny, unormujesz swoja gospodarkę hormonalną i zyskasz lepsze samopoczucie. Ta mieszanka stanowi skuteczną odpowiedź na twoje potrzeby.

Kompozycja ziół marki Lorem Vit to nowość na rynku zielarskim, stworzona przez zaufanego, polskiego producenta kosmetyków i ziołowych suplementów. Preparat zawiera najwyższej jakości, skuteczne zioła na hormony, takie jak:

  • Ziele krwawnika pospolitego,

  • Owoc niepokalanka pospolitego,

  • Kłącze imbiru,

  • Ziele przywrotnika pospolitego,

  • Kwiat nagietka lekarskiego.

 

Skuteczną mieszankę ziół – Lorem Vita Balans Hormonalny kupisz na stronie: https://loremvit.pl/produkt/balans-hormonalny/

Dobre zioła na hormony – podsumowanie

Zioła na hormony to skuteczny i naturalny sposób na odzyskanie równowagi hormonalnej. Systematyczne stosowanie wysokiej jakości mieszanki pozwoli uregulować poziom hormonów, a tym samym zyskać lepsze samopoczucie i poprawić funkcjonowanie organizmu. Sprawdź na sobie, jak działają zioła na hormony, a przekonasz się o ich pozytywnym wpływie na gospodarkę hormonalną.

 

Zobacz również: https://lekarzebezkolejki.pl/blog/ziola-na-hormony/w-3045

FAQ

1. Które gatunki roślin to najlepsze zioła na hormony?

Szczególnie polecane zioła na hormony to nagietek lekarski, krwawnik, niepokalanek i przewrotnik pospolity, a także imbir. Warto stosować je wszystkie, najlepiej w postaci wygodnej w użyciu ziołowej mieszanki, np. Lorem Vit Balans Hormonalny.

 

2. Jak stosować zioła na hormony?

Zioła na hormony należy pić regularnie, zgodnie z częstotliwością podaną na opakowaniu (np. dwa razy dziennie). Odmierzoną porcję suszu trzeba zaparzać pod przykryciem przez kilkanaście minut, a następnie wypić napar, popijając go małymi łyczkami.

 

3. Jak długo można pić zioła na hormony?

Skuteczność ziół opiera się na ich systematycznym stosowaniu. Pojedyncze zioła na hormony w maksymalnej, dopuszczalnej dawce można przyjmować tylko przez określony czas. O szczegóły dotyczące picia konkretnego ziela, najlepiej zapytać zielarza lub sprzedawcę przy zakupie preparatu.

 

4. Dla kogo są polecane zioła regulujące hormony?

Zioła na hormony są zalecane przede wszystkim dla kobiet, które mają nieregularne cykle, cierpią z powodu zespołu napięcia miesiączkowego, trądziku hormonalnego lub silnych bóli menstruacyjnych. Niektóre zioła na hormony poleca się także mężczyznom, mających zbyt niski poziom testosteronu w organizmie.