W naturze występuje wiele gatunków roślin, które pomagają ukoić zszargane nerwy. Dzięki swoim prozdrowotnym właściwościom, wzmacniają organizm i przeciwdziałają negatywnym skutkom stresu. Jeśli więc doświadczasz trudnych emocji, towarzyszy Ci ciągłe napięcie i stany niepokoju, zobacz, po jakie zioła na uspokojenie możesz sięgnąć.

Polecane zioła na uspokojenie i ich działanie

Dobre zioła na uspokojenie nie muszą mieć wcale egzotycznie brzmiących nazw i być trudne do zdobycia. Śmiało możemy sięgnąć po gatunki, z których mocy korzystały już nasze babcie. W tabeli poniżej zostały przedstawione polecane zioła na uspokojenie wraz opisem ich działania. Dla większości osób okażą się one znajome.
 

Liść melisy lekarskiej

Pomaga pozbyć się nadmiernego pobudzenia nerwowego i wyciszyć. Zmniejsza poziom odczuwanego lęku. Jest również pomocny przy nerwicy i problemach z zasypianiem.

Koszyczek rumianku lekarskiego

Posiada działanie przeciwlękowe i uspokajające. Przynosi ulgę przy dolegliwościach ze strony układu pokarmowego, na przykład łagodzi bóle brzucha.

Kwiat lawendy wąskolistnej

Relaksuje i wprawia w dobry nastrój. Redukuje odczuwane napięcie. Po lawendę warto sięgnąć również w przypadku bezsenności oraz słabej jakości snu.

Korzeń różeńca górskiego

Jako adaptogen, na wielu poziomach przystosowuje organizm do warunków stresowych. Zwiększa poziom energii i poprawia pracę mózgu. Pozytywnie wpływa na samopoczucie.

 

Naturalne zioła na uspokojenie bez dodatków.

Zioła na stres – czy warto je stosować?

Bez wątpienia zioła na stres zasługują na naszą uwagę. Dzięki nim można lepiej radzić sobie z poczuciem przytłoczenia oraz zyskać większą kontrolę nad emocjami. W dłuższej perspektywie stosowania zioła na uspokojenie dodadzą energii i pomogą zwiększyć wydajność. Zlikwidują problemy z zasypianiem. Obniżą również ryzyko rozwoju chorób, na które naraża przewlekły stres.

Aby skorzystać z tych wszystkich cennych właściwości ziół, trzeba jednak wybrać dobrej jakości preparat. Najlepiej, żeby zawierał zioła w niezmienionej formie, bez żadnych dodatków, które mogłyby zaburzyć wchłanianie. Z tego względu warto wybierać mieszanki.

W dobrych mieszankach znajdziemy tylko wysuszone i rozdrobnione części roślin. Nie powinny być zmielone na proszek, gdyż to pozwoli nam ocenić ich jakość. Jeśli chodzi o tabletki i kapsułki, nie mamy możliwości sprawdzenia, co się w nich znajduje i jakiej jakości surowiec został użyty. Poza tym mamy do czynienia z mniej wartościowymi ekstraktami ziołowymi lub ziołami sproszkowanymi. Ekstrakty zawierają jedynie kilka wyizolowanych substancji, a zioła sproszkowane tracą wiele cennych związków – np. olejków eterycznych - w wyniku procesu mielenia. Tymczasem w przypadku ziół bardzo ważna jest synergia działania wszystkich składników. Poszczególne substancje wzmacniają się i uzupełniają, a to może nam dać najpełniejszy i najlepszy efekt.

Zioła na uspokojenie

Zioła na uspokojenie Lorem Vit - specjalna mieszanka na stres

Dobrej jakości zioła na stres ma w swojej ofercie marka Lorem Vit. Proponuje mieszankę Uspokojenie, która pomaga przywrócić organizmowi wewnętrzną harmonię. W mieszance znajdują się najbogatsze w substancje czynne części roślin takich, jak melisa, rumianek, lawenda i różeniec. Nie zostały one rozdrobnione na proszek, dzięki czemu dłużej zachowują swoje cenne właściwości.

Osoby zestresowane i znerwicowane mogą zacząć swój dzień od herbatki Lorem Vit Uspokojenie. Pomoże ona w opanowaniu negatywnych emocji i wprawi w dobry nastrój. Rozjaśni umysł, dzięki czemu sprostanie codziennym obowiązkom stanie się łatwiejsze. Co również jest ważne, zredukuje negatywne oddziaływanie stresu na organizm i wzmocni układ odpornościowy.

Zioła na uspokojenie

 

Zioła na uspokojenie LOREM VIT USPOKOJENIE – kupisz na stronie:

https://loremvit.pl/produkt/uspokojenie/

 

Podsumowanie

Zioła na uspokojenie mogą przyjść z pomocą w okresach wzmożonego stresu i napięcia psychicznego. Są w stanie złagodzić odczuwane uczucie pobudzenia, rozdrażnienia oraz lęku. Wpływają też korzystnie na pracę układu nerwowego. Dzięki regularnemu stosowaniu, mogą pomóc w uporaniu się z negatywnymi skutkami stresu. Zanim jednak po nie sięgniemy, dobrze jest poradzić się lekarza, czy w naszej sytuacji zioła będą odpowiednie.
 

Sprawdź również inne zioła marki Lorem Vit w sklepie producenta: https://loremvit.pl/sklep/


FAQ

1. Jakie są najlepsze zioła na uspokojenie?

Za najlepsze zioła na uspokojenie uważane są: liść melisy lekarskiej, koszyczek rumianku pospolitego, kwiat lawendy wąskolistnej i korzeń różeńca górskiego. Ich kojące właściwości potwierdzają zarówno badania, jak i doświadczenia tysięcy osób.

2. Czy zioła na uspokojenie działają nasennie?

Wszystko zależy od składu herbatki. Jeśli np. w jej składzie znajdzie się różeniec górski, nie zaleca się picia jej bezpośrednio przed snem, ponieważ różeniec ma działanie energetyzujące. Lepiej wypić taką herbatkę rano – wtedy zmobilizuje nas do działania w ciągu dnia, a ułatwi zasypianie w nocy.

3. Czy same zioła na uspokojenie wystarczą?

W łagodnych przypadkach działanie ziół okazuje się wystarczające. Osoby, którym dokucza stres, nie muszą od razu sięgać po tabletki. Jeśli jednak zmagamy się z poważnymi zaburzeniami nastroju, powinniśmy sięgnąć po profesjonalną pomoc.