W środę Grot TomiQ rozegrał w Krakowie awansem mecz z AZS Politechniką Koroną. Pabianiczanki uległy 56:77.

W porównaniu do meczu w Krakowie role się odwróciły. Nasze jechały do ostatniej drużyny w swojej grupie i odniosły efektowne zwycięstwo, choć rywalki rozpoczęły mecz od celnej „trójki”. W 6. minucie na tablicy jeszcze widniał remis 7:7, ale potem nasze zaczęły „odjeżdżać” miejscowym. Pierwszą kwartę zakończyły sześciopunktowym prowadzeniem (17:11). W drugiej odsłonie powiększyły tę przewagę o 12 punktów, a „trójkami” popisały się Katarzyna Szymańska i Magdalena Grzelak.

Po przerwie nasze dziewczyny już dominowały na parkiecie. Swój debiut w pierwszej drużynie zaliczyły wielce utalentowane bliźniaczki – Martyna Dolewa i Weronika Dolewa. Do końca meczu nasze rzuciły aż pięć razy za trzy, w tym trzykrotnie Daria Kowalczyk. W ostatniej odsłonie podopieczne Sylwii Wlaźlak pozwoliły oddać rywalkom ledwie jeden celny rzut.

Karkonosze Jelenia Góra – Grot TomiQ Pabianice 29:78 (11:17, 8:20, 8:22, 2:19)

Grot TomiQ: Piestrzyńska 15, Kowalczyk 14, Grzelak 11, Kielar 9, Szymańska 7, Kirsz 6, Rudzka 5, Szczygieł 4, W. Dolewa 3, M. Dolewa 2, Makowska 2.