Mecz lepiej rozpoczęły gospodynie, które m.in. po dwóch celnych „trójkach” 39-letniej Agnieszki Golemskiej prowadziły już 8:2. Ledwie pół minuty wystarczyło pabianiczankom, by za sprawą Katarzyny Szymańskiej, Renaty Piestrzyńskiej i Leony Jankowskiej doprowadzić do remisu 8:8. W 5. minucie Jankowska zapewniła naszym prowadzenie 10:8. Chwilę później Szymańska celnym rzutem za trzy znów dała nam przewagę, tym razem 15:12. Do końca kwarty dzięki skutecznym rzutom Joanny Bogackiej i Jankowskiej udało się uzyskać osiem punktów przewagi.

Druga odsłona rozpoczęła się od czterech punktów Angeliki Kowalskiej, w 14. minucie dla miejscowych trafiła Kinga Bączek i było 29:17 dla pabianiczanek. Nasze dziewczyny błyskawicznie powiększały przewagę, zaś miejscowe pudłowały na potęgę. Dość powiedzieć, że kolejny punkcik z rzutu osobistego uzyskały na 48 sekund przed przerwą. Trafiła Żaneta Szczęśniak.

Po przerwie pabianiczanki nadal bezlitośnie punktowały nieskuteczne rywalki. W 25. minucie po celnym osobistym Kowalskiej przewaga Grota wynosiła już 30 punktów (52:22). Do końca trzeciej kwarty przyjezdne podwyższyły jeszcze prowadzenie i gromiły gdańszczanki czterdziestoma punktami, 66:26.

W czwartej kwarcie nastąpiło przebudzenie miejscowych. Pojedynek strzelecki toczyły ze sobą Joanna Pawlukiewicz i Beata Paranowska. Gdańszczanki miały większe wsparcie w koleżankach i to one wygrały ostatnią kwartę, ale to pozwoliło im tylko na zmniejszenie rozmiarów porażki.

AZS Uniwersytet Gdański – Grot-Dekorex Pabianice 49:79 (15:23, 3:20, 8:23, 23:13)

AZS: Szczęśniak 13, Golemska 8, Kosalewicz 8, Bączek 8, Pawlukiewicz 6, Bogucka 4, Cieślicka 2, Ostrowska, Jachowska, Ussorowska.

Grot-Dekorex: Jankowska 18, Kowalska 15, Paranowska 12, Bogacka 12, Szymańska 7, Szałecka 5, Krakowska 4, N. Piestrzyńska 2, R. Piestrzyńska 2, Okonek 2, Krajewska.