W niedzielę (29 listopada) w rotundzie Manufaktury w Łodzi (ul. Drewnowska) zostanie przeprowadzona akcja edukacyjno-promocyjna "Ale czad", będąca częścią projektu "Bezpieczny dom" (ww. akcja odbywa się ramach ogólnopolskiego programu ograniczenia liczby ofiar pożarów pod nazwą "Zgaś ryzyko").

Strażacy opowiedzą nie tylko o tym, co robić w razie pożaru, ale także, jak ustrzec swój dom przed tym niebezpieczeństwem.

Zimą dużym zagrożeniem jest nie tylko ogień, ale również groźniejszy od niego czad, którego nie da się ani zobaczyć, ani wyczuć. W związku z tym, w strażackich konkursach będzie można wygrać jedną z 2 tysięcy czujek czadowo-dymnych, które łatwo i szybko można zamontować w domu.

W ramach spotkania zaprezentowany zostanie najnowocześniejszy sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Dzieci będą mogły poznać pracę strażaków od podszewki. Najmłodsi goście Manufaktury będą mieli okazję wziąć także udział w konkursach sprawnościowych, sprawdzić swoją wiedzę w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz wykazać się odwagą godną prawdziwych strażaków. 

O zagrożeniach związanych z tlenkiem węgla przeczytasz tutaj: http://www.strazpozarna.com.pl/straz/index.php/porady/37-czad-cichy-zabojca.html