Po cichutku zbudowano kolejny market w Pabianicach. W czwartek rano zakupy przy Konopnickiej (za żłobkiem, przy zbiegu ulic Moniuszki i Konopnickiej) już zrobią pierwsi klienci.

- Przy Łaskiej są trzy markety, w centrum dwa, na Bugaju kilka, a my tutaj nie mieliśmy ani jednego supermarketu - mówi pani Agnieszka, która mieszka przy ul. Konopnickiej. - Mam już dość tachania ciężkich toreb z zakupami z centrum. Nie wiem jak sąsiedzi, ale ja cieszę się z tego sklepu.

Nie wszyscy są aż tak zadowoleni.

- Pieniędzy nie ma, roboty nie ma, a oni markety tylko budują. Po co to robią? - pyta zdenerwowanym głosem starszy mężczyzna.

Szefowie supermarketu Biedronka nie chcieli rozmawiać z redakcją. Na ich stronie internetowej można przeczytać, że sieć ich sklepów detalicznych w Polsce regularnie odwiedza aż 55 proc. Polaków. Obecnie mają ponad 1.500 sklepów. Codziennie odwiedza je ponad 2 mln klientów, a rocznie w Biedronce kupuje ponad 500 milionów Polaków.

W Pabianicach mamy już supermarkety Biedronka przy ul. Traugutta, Smugowej i najstarszy - przy Grota-Roweckiego. Od poniedziałku do soboty są czynne od godz. 7.00 do 21.00. Godziny pracy w niedzielę ustalane są indywidualnie w sklepach.

Właścicielem sieci Biedronek jest portugalska firma Jeronimo Martins Dystrybucja. Firma rozpoczęła działalność na polskim rynku w 1995 roku. Jest jednym z największych pracodawców w Polsce - zatrudnia ponad 26 tys. pracowników. Obecnie Grupa Jeronimo Martins to największy koncern spożywczy w Portugalii. Jest właścicielem sieci hiper- i supermarketów Feira Nova i Pingo Doce oraz sieci hurtowni typu "cash &carry" Recheio.