19 lutego, około godziny 11.00 po terenie ,,Lewityna" (nieopodal pumptracka) biegały dwa psy spuszczone ze smyczy. Gdy czworonogi spostrzegły idącego deptakiem, małego psiaka, rzuciły się w jego kierunku. Nie reagowały zbytnio na przywołania właścicieli. Zajście można zobaczyć poniżej. 

Na szczęście nic się nie stało, ale...

Na teren MOSiR-u przyjechał patrol Straży Miejskiej. Funkcjonariusze wystawili 100-złotowy mandat za niepanowanie nad zwierzęciem jednemu z właścicieli luzem biegających psów. Wobec drugiego skierowano wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego, bo odmówił przyjęcia mandatu. 

Jak mówi regulamin, osoby korzystające z obiektu sportowo-rekreacyjnego "Lewityn" powinny wyprowadzać psy wyłącznie na smyczy.

- Przypominamy, że właściciel psa jest za niego odpowiedzialny i ma panować nad jego zachowaniem w stopniu gwarantującym bezpieczeństwo w miejscu publicznym, między innymi przez wyprowadzanie go na smyczy- podkreśla Tomasz Makrocki, komendant Straży Miejskiej.

Art. 77. KW mówi: kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1.000 złotych albo karze nagany.