Kontrabandę znaleziono w samochodzie 31-letniego kierowcy na terenie powiatu pabianickiego. W trakcie działań  funkcjonariusze zatrzymali do kontroli jego elektryczne audi. 

- Był on wcześniej notowany za obrót nielegalnymi wyrobami akcyzowymi – informuje st. asp. Beata Bińczyk, oficer prasowy KAS

W samochodzie funkcjonariusze znaleźli 1.000 paczek papierosów bez akcyzy i gotówkę. Zauważyli też ślady wskazujące na używanie przez mężczyznę środków odurzających oraz zwrócili uwagę na jego dziwne zachowanie. Kierowca został zatrzymany i poddany badaniom lekarskim na obecność w organizmie narkotyków i alkoholu.

- Dalsze postępowanie związane z podejrzeniem prowadzenia pojazdu po zażyciu środków odurzających prowadzą funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach  - dodaje st. asp. Bińczyk. 

Łódzcy celnicy przeszukali również posesje, z której wyjechał samochód. Na jej terenie zabezpieczyli 9 tys. szt. nielegalnych papierosów w paczkach (po 200 sztuk) bez polskich znaków akcyzy.

W trakcie kontroli w powiecie pabianickim łódzka KAS zabezpieczyła 29 tys. szt. nielegalnych papierosów o wartości rynkowej 21.373 zł. Kierowca auta i właścicielka posesji odpowiedzą za popełnienie przestępstwa i wykroczenia skarbowego. Grozi im wysoka grzywna.