O godz. 8.05 w Starostwie Powiatowym dostali telefon z informacją, że rozpoczyna się akcja kurierska administracji publicznej. Kurier z Wojskowej Komendy Uzupełnień z teczką pełną dokumentów i wezwań był już o godz. 9.25. W środę mieliśmy akcję w ramach ćwiczenia obronnego „Uzupełnienie – 15”, zorganizowaną przez powiat pabianicki i Wojskową Komendę Uzupełnień w Łodzi.
 
- Od roku planowaliśmy ten trening. Staramy się przeprowadzać takie akcje raz na dwa lata – informuje Paweł Glapa, kierownik Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 
Czterech kurierów dostało teczki z wezwaniami dla rezerwistów i wyjechało z Pabianic pod eskortą policyjnych samochodów. Na cały powiat pabianicki było 105 wezwań, po 15 na gminę.
W siedmiu gminach kolejni kurierzy przejęli wezwania i ruszyli w teren. W teczce mieli też mapę powiatu, latarkę, notesy i długopisy.
 
- Nikomu nie wręczaliśmy wezwań, bo nie było takiej potrzeby. Tylko w Ksawerowie i w Dobroniu kurierzy objechali trasę, bez wchodzenia do wskazanych rezerwistów – tłumaczy Glapa. - Nam zależało na sprawdzeniu zasad łączności z osobą kierującą akcją kurierską i warunkami bezpieczeństwa podczas doręczania dokumentów powołania.
 
Akcja kurierska zakończyła się o 13.55.