Podczas tegorocznego długiego weekendu majowego (od 28 kwietnia do 3 maja 2017 roku) , tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek będą czuwać policjanci z drogówki. Już od piątku na trasach wylotowych z miast pojawiło się więcej patroli. Funkcjonariusze sprawdzają, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolują także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. Na trasach wykorzystywane są także radiowozy nieoznakowane, wyposażone w wideorejestratory - dzięki wykorzystaniu takiego sprzętu policjantom nie umknie żaden pirat drogowy.

Od północy 28 kwietnia do godziny 9.00 30 kwietnia policjanci na terenie województwa łódzkiego odnotowali 22 wypadki drogowe, w których zginęła 1 osoba, a 28 zostało rannych. Niestety, mimo licznych policyjnych apeli, aby nie siadać za kierownicę po spożyciu alkoholu, funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu 39 nietrzeźwych kierujących. Do najtragiczniejszego w skutkach zdarzenia doszło 30 kwietnia około godziny 2.45 w Łodzi przy ulicy Brzezińskiej. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 34-letni kierujący samochodem vw golf, jadąc w kierunku Łodzi, na wysokości numeru 137 z niewyjaśnionych przyczyn utracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Kierujący w drodze do szpitala zmarł.

W ubiegłym roku wzmożone policyjne działania trwały od wczesnych godzin rannych 29 kwietnia 2016 roku do późnych godzin 3 maja. Funkcjonariusze odnotowali wówczas na terenie województwa łódzkiego 48 wypadków, w których zginęły dwie osoby, a 65 zostało rannych. Niestety, mimo licznych apeli funkcjonariusze nadal musieli interweniować w stosunku do ponad 124 nietrzeźwych kierujących.