Grupa Folklorico de Mexico Alianza wystąpiła dla pabianiczan przed Urzędem Miejskim. Przyjechały 22 osoby. Przed urzędem grali mężczyźni z Kapeli Mariatzi. Były gitary i skrzypce. Panowie mieli ogromne sombrera. Kobiety gładko uczesane włosy,splecione w warkocze z kolorowymi wstążakami. Były w długich, bajecznych spódnicach.

- Zostałyśmy tutaj bardzo miło przyjęci. Mieszkamy u rodzin i jesteśmy zadowoleni. Czekamy jak rozpocznie się festiwal - mówi Belen Taramillo. - Nie możemy się doczekać, jak zareagują na nasze występy mieszkańcy okolic. 

Członkowie zespołu wręczali przechodniom ulotki z informacjami o festiwalu. 

To uczestnicy Międzynarodowego Folk Festiwalu „Polka”, który rozpocznie się 7 lipca. Będziemy podziwiać występy zespołów z kilku krajów. O 17.00 na Starym Rynku będzie  twarcie festiwalu. Zobaczymy krótkie pokazy taneczne.

Gospodarzem imprezy jest Zespół Pieśni i Tańca „Bychlewianka”.

8 lipca ze Szkoły Podstawowej w Bychlewie 9 (godz.16.00) wyruszy korowód, który przejdzie na boisko sportowe. Tam o 17.00 zaczną się koncerty.

Wystąpią: Kapela Ludowa Grabiczanie, ZPiT Bychlewianka, Ballet Artisrico San Pedro z Chile, Grupa Alianza z Meksyku, Zespół Tańca Ludowego Zdravetz z Bułgrarii, ZPiT Czeremosz z Ukrainy, Rhydham - The Real Folk Art of India and Raaga CGPA z Indii, Zulu Dance Group z RPA

W sobotę 9 lipca w tym samym miejscu będą kolejne występy festiwalowe. O 21.00 zacznie się dyskoteka pod chmurką.

10 lipca (niedziela) od 16.00 do 21.00 koncert festiwalowy będzie na pl. Jana Pawła II 13 w Lutomiersku (Dom Kultury)

W poniedziałek 11 lipca na naszej hali powiatowej przy ul. św. Jana odbędą się bezpłatne międzynarodowe warsztaty tańca.

Potrwają od 16.00 do 19.00. Chętni będą mogli się rejestrować od 15.00. Ilość miejsc na zajęcia jest ograniczona.