W 2021 roku na terenie województwa łódzkiego zgłoszono 2.310 wypadków drogowych, w których zginęło 190 osób. Liczba ofiar w skali całego województwa jest niższa niż rok wcześniej (219 ofiar śmiertelnych). Spadek odnotowali również policjanci pabianickiego Wydziału Ruchu Drogowego.

Choć liczba wypadków była porównywalna do roku poprzedniego – do listopada 2021 zdarzyły się 53 wypadki (58 w 2020 roku), to znacząco zmniejszyła się liczba ofiar. Na naszych drogach przez 11 miesięcy minionego roku zginęły 4 osoby. Rok wcześniej śmierć w wypadkach poniosło aż 10 osób, a dwa lata wcześniej – 8.

18 maja na drodze w Górce Pabianickiej zginął 35-letni pabianiczanin. Z ustaleń policjantów wynikało, że jadąc citroenem zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z ciężarówką. Świadkowie podejrzewali, że 35-latek mógł zasłabnąć za kierownicą.

14 czerwca na przejściu dla pieszych w Dłutowie zginęła 62-letnia kobieta. Przy ofierze znaleziono rower, ale nie było wiadomo czy przejeżdżała nim przez przejście dla pieszych, czy go prowadziła. Wpadła pod koła toyoty yaris, kierowanej przez 42-letnią kobietę. Kierująca tuż po wypadku była w takim szoku, że nie była w stanie mówić o tym, co się zdarzyło. Była trzeźwa.

19 czerwca na drodze wojewódzkiej nr 485 w Hucie Dłutowskiej 37-letni kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Zakleszczonego w pojeździe mężczyznę wyciągnęli strażacy. 37-latek został zabrany do szpitala. Niestety, tydzień później zmarł na oddziale intensywnej terapii. Zobacz:  Nie żyje 37-letni kierowca. Był aktorem

26 października na innej drodze naszego powiatu, w Czołczynie zginął 22-letni pieszy. Razem z kobietą szli po niewłaściwej stronie jezdni. Było ciemno. Kierowca opla - 70-letni łodzianin - nie zauważył ich w porę i potrącił 22-latka. Mimo reanimacji ranny mężczyzna zmarł.

Tezie, że ludzkie życie to nie statystyka przeczą zwykle liczby odnotowywanych zdarzeń drogowych. Od kilku lat schemat jest podobny – dziennie na pabianickich drogach zdarzają się średnio po 4 stłuczki. Do listopada 2021 policjanci rozliczyli 1.319 kolizji. Dla porównania przez cały 2020 rok zdarzyło się ich 1.409.