We wtorek (30 marca) pabianiccy policjanci interweniowali na ulicy Podleśnej. O godzinie 13.00 do komendy zadzwonił mężczyzna. Zgłosił, że syn nie chce wpuścić go do domu.

- Na miejscu okazało się, że syn zgłaszającego wraz z trzema osobami pije w mieszkaniu alkohol - wyjaśnia młodszy aspirant Joanna Szczęsna, rzecznik pabianickiej policji. - Wobec policjantów zachowywali się arogancko. Obrażali ich.

Razem z 23-letnim Jakubem G. w libacji brali udział: 26-letni Michał P., 17-letnia Ewelina B. i Karolina M., która ma 15 lat. Podczas interwencji 17-latka z parterowego mieszkania próbowała uciec przez balkon. Okazało się, że dziewczyna od początku roku poszukiwana jest przez policjantów z Pabianic - jako osoba zaginiona. Trzy miesiące temu rodzice Eweliny B. zgłosili jej zaginięcie. Nastolatka uciekła z domu.

Obie dziewczyny i 23-letni mężczyzna mieli w organizmie po 1,2 promila alkoholu. Najstarszy z nich, Michał P. miał dwa razy większą dawkę alkoholu w wydychanym powietrzu, bo 2,4 promila.

Mężczyźni przed sądem odpowiedzą za znieważenie funkcjonariuszy i rozpijanie małoletnich. O losie Eweliny i Karoliny zadecyduje sąd rodzinny.