Wspólne działania policjantów i strażaków z powiatu łaskiego doprowadziły do odnalezienia mężczyzny, który podczas spaceru w lesie stracił orientację w terenie i nie był w stanie samodzielnie wrócić do domu.
Rozeznanie terenu, specjalistyczny sprzęt i zaangażowanie mundurowych doprowadziły do miejsca, gdzie znajdował się zdezorientowany senior. Policjantów z Łasku wspierała Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Justynów oraz Grupa Ratownictwa Specjalistycznego OSP Łódź-Jędrzejów.

W sobotę, 26 sierpnia 2023 roku, około godziny 15:00 funkcjonariusze z komendy w Łasku otrzymali zgłoszenie dotyczące zaginięcia 86-letniego pabianiczanina. Mężczyzna spędzał weekend na działce w miejscowości Zielęcice.
Przed południem wybrał się na spacer do lasu i długo nie wracał. Zaniepokojona żona zgłosiła się po pomoc do policji. Mówiła, że mąż od jakiegoś czasu ma problemy z pamięcią i prawdopodobnie nie wie, jak wrócić na działkę. 

Dyżurny łaskiej jednostki natychmiast skierował wszystkie patrole w okolice, gdzie mógł przebywać zaginiony. W jednostce został ogłoszony alarm. Policjanci rozpoczęli poszukiwania seniora.
Z uwagi na schorzenia mężczyzny istniało realne zagrożenie dla jego zdrowia i życia.

W poszukiwaniach brało udział 45 policjantów, 16 słuchaczy Ośrodka Szkolenia Policji w Łodzi z siedzibą w Sieradzu, 6 strażaków z Komedy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łasku, 18 druhów z trzech jednostek OSP – Okup, Wiewiórczyn oraz Łask. Ponadto dyżurny Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi na miejsce poszukiwań skierował specjalistyczną Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą OSP Justynów oraz Grupę Ratownictwa Specjalistycznego OSP Łódź-Jędrzejów. W trakcie poszukiwań wykorzystano 19 pojazdów, 2 quady, 3 psy służbowe oraz drona z kamerą termowizyjną. 

Mundurowi sprawdzali lasy, dukty leśne, rejony okolicznych stawów i rozlewisk a także znajdujące się w rejonie poszukiwań mokradła. Policjanci rozpytywali także okolicznych mieszkańców. Jeden z napotkanych podczas poszukiwań mężczyzn wskazał policjantom kierunek, w którym zaginiony mężczyzna mógł pójść. Trop ten okazał się trafiony, bo grupa poszukująca, która poruszała się na quadach, po chwili ujawniła zdezorientowanego i wycieńczonego seniora. Mężczyzna, został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego a następnie trafił w ręce rodziny. Poszukiwania zakończyły się około godziny 20:00. Miejsce odnalezienia mężczyzny znajdowało się prawie dwa kilometry od działki, na której przebywał wraz z rodziną.