Trwa remont nawierzchni dwóch dróg krajowych nr 14 i nr 1 - czyli łódzkich ulic: Pabianickiej i Rzgowskiej. Na ulicy Pabianickiej została położona nowa nawierzchnia na odcinku od ul. Prądzyńskiego do ul. Odrzańskiej i ten odcinek remontowanej ulicy został już dopuszczony do ruchu. 6 października zakończyły się także prace na skrzyżowaniu ulicy Pabianickiej i Odrzańskiej.
Od piątku rozpoczęły się roboty na kolejnym odcinku ulicy Pabianickiej - od ul. Prądzyńskiego do ul. Leszczowej. Prace prowadzone będą połówkami, tak aby przez cały czas utrzymany był ruch samochodów. Tak informuje Zarząd Dróg i Transportu. 

Na remontowanej ulicy Rzgowskiej, na odcinku od ul. Strażackiej do ul. Paradnej została już położona warstwa ścieralna, trwają natomiast jeszcze prace układania nawierzchni na włączeniach ul. Rzgowskiej w ulice Kosynierów Gdyńskich i ul. Strażacką.
W piątek (8 października) remont drogi przeniesiony został na wschodnią jezdnię ulicy Rzgowskiej, na odcinek od ul. Kolumny do ul. Kurczaki.

Do tej pory na ulicy Pabianickiej i Rzgowskiej wymieniona została nawierzchnia na ponad 40.000 m kw. Zużyto ponad 10 tys. ton asfaltu.

Zakończenie prac na ul. Pabianickiej i Rzgowskiej planowane jest na 27 października.

W Łodzi dobiegają końca też inne roboty drogowe. Zakończyły się prace na ul. Sienkiewicza na odcinku od Alei Piłsudskiego do ul. Narutowicza. Droga jest już całkowicie przejezdna.