8 czerwca, o godzinie 6.30, policjanci z pabianickiej drogówki interweniowali na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Sikorskiego, gdzie zderzyły się dwa pojazdy.

Sprawcą kolizji był nietrzeźwy motorowerzysta. 19-letni pabianiczanin jadący ulicą Warszawską podczas skrętu w prawo wjechał na wysepkę, a następnie uderzył w stojącego na skrzyżowaniu opla.

Pracujący na miejscu zdarzenia drogowego policjanci sprawdzili stan trzeźwości jego uczestników. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący jednośladem marki Suzuki jechał „na podwójnym gazie”. Mężczyzna „wydmuchał” niemal półtora promila alkoholu. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania.

46-letni mieszkaniec Lutomierska siedzący za kierownicą opla nie doznał obrażeń. 19-latek został przewieziony przez ratowników medycznych do łódzkiego szpitala. Niebawem za popełnione czyny odpowie przed sądem. Za kierowanie motorowerem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie zdarzenia drogowego i jazdę jednośladem pomimo braku wymaganych do tego uprawnień.