Przy ul. Warszawskiej, na wysokości Pabianickiej Fabryki Narzędzi, kierujący samochodem zauważył, że jadący przed nim skuter porusza się „wężykiem”. Mężczyzna, podejrzewając, że kierujący jednośladem jest pijany, pojechał za nim aż do ul. Wolskiej w Kolonii Wola Zaradzyńska. Tam skuter zatrzymał się. Kierowca auta wyciągnął kluczyki ze stacyjki skutera i wezwał patrol policji.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze ruchu drogowego zbadali stan trzeźwości 35-latka. Miał ponad promil alkoholu w organizmie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Było to 14 lipca.

Policja pabianicka dziękuję bohaterowi tego obywatelskiego zarzymania i przypomina:

Pamiętajmy, że ujęcie obywatelskie to przywilej wynikający z treści art. 243 kodeksu postępowania karnego. Sprawcę można ująć zarówno na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po jego popełnieniu. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o każdym niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każdy sygnał!