9 maja o godzinie 2.20 policjanci z pabianickiej patrolówki interweniowali w związku z kradzieżą skutera. Do zdarzenia doszło na ulicy Reymonta w Pabianicach. Z relacji zgłaszającego wynikało, że zaprosił do mieszkania znajomego, z którym wspólnie spożywał alkohol.

- W pewnym momencie 24-latek wyszedł z lokalu zabierając ze sobą pęk kluczy – relacjonuje sierż. sztab. Agnieszka Jachimek. - Młody pabianiczanin wyciągnął je z zamka w drzwiach, bez wiedzy i zgody właściciela. Następnie za ich pomocą dostał się do komórki, w której znajdował się motorower.

Mężczyzna uruchomił pojazd i ruszył w kierunku ulicy Zamkowej w Pabianicach. 34-letni pokrzywdzony widział z okna mieszkania, jak nieuczciwy kolega odjeżdża na jego skuterze. Sprawa została zgłoszona na policję. Właściciel wycenił wartość strat na kwotę 5000 zł, a poszukiwaniem sprawcy zajęli się stróże prawa. 11 maja 2023 roku kryminalni z pabianickiej komendy zatrzymali 24-latka i odzyskali skradziony motorower. Mężczyzna tłumaczył mundurowym, że pojazd pożyczył od kolegi. Usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.