19 marca dyżurny pabianickiej komendy otrzymał informację od anonimowego rozmówcy o zaparkowanym przy ul. Moniuszki bmw. Samochodem poruszał się poszukiwany mężczyzna. Rozmówca podał rysopis mężczyzny i jego dwóch kompanów. Dyżurny natychmiast skierował na miejsce kryminalnych. Ci zauważyli trzech mężczyzn, odpowiadających rysopisom, na targowisku miejskim przy ul. Moniuszki.
- W trakcie legitymowania okazało się, że jeden z nich nie miał przy sobie dokumentu tożsamości i podawał policjantom fałszywe dane osobowe – mówi młodszy aspirant Joanna Szczęsna z policji. - Policjanci, by ustalić prawdziwe personalia mężczyzny, doprowadzili go do komendy i za pomocą specjalistycznego urządzenia sprawdzili linie papilarne.
Okazało się, że 37-latek jest mieszkańcem województwa zachodniopomorskiego, poszukiwanym od ponad 5 lat przez organy ścigania i wymiar sprawiedliwości. Kryminalni ustalili również, że personalia 37-latka widniały na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, jako osoby poszukiwanej przez tamtejszą policję.