Zaprószenie ognia było przyczyną pożaru w Kazimierzu przy ul. Bytnara. We wtorek (23 maja) o godz11.10 do zdarzenia wyjechały cztery wozy, 16 strażaków. Ogień zajął poszycie leśne na powierzchni 200 metrów kw. Akcja trwała ponad półtorej godziny.

We wtorek lasy płonęły również w Wymysłowie Francuskim i w Poleszynie (gm. Dobroń)

Pożar lasu w Wymysłowie zauważył leśniczy o godzi 13.34. Ogień zajął tu teren o powierzchni hektara. W akcji wzięło udział 5 wozów i 20 strażaków.

- Po ugaszeniu ognia strażacy sprawdzili czy nie ma żadnych zarzewi  przy użyciu kamery termowizyjnej – mówi st. kpt. Michał Kuśmirowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pabianicach

Żeby ugasić poszycie strażacy wylali 23 metry sześcienne wody. Straty oszacowano tutaj na 1000 zł.

Chwilę po zgłoszeniu pożaru w Wymysłowie na dyżurkę dotarła informacja o płonącym poszyciu leśnym w Poleszynie. Odległość od pożarów może sugerować, że sprawcą „zamieszania” jest ta sama osoba.

Do akcji wyjechało tutaj aż 9 wozów a z ogniem walczyło 41 strażaków. Las płonął na teranie 1,2 hektara. Na miejscu były również 3 wozy służby leśnej. Straty oszacowano na 12.000 zł. Strażacy wylali 86 metrów sześciennych wody.