Dziś (12 marca) o godzinie 7.55 na skrzyżowaniu trasy 91 z ul. Pabianicką w Rzgowie doszło do karambolu. Zderzyły się cztery auta ciężarowe  i osobowy volkswagen.

W wyniku wypadku zginął mężczyzna. To kierowca jednej z ciężarówek.

Jak doszło do wypadku?

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący ciężarówką marki Daf przejeżdżajac przez skrzyżowanie został uderzony przez ciężarowego mana, jadącego od Łodzi w kierunku Katowic. Autem tym kierował 72-letni mężczyzna. Po zderzeniu Man uderzył w sygnalizator świetlny i w oczekujące na przejazd samochody - cieżarówkę marki Iveco i osobowego volkswagena.

Karambol w Rzgowie Życie Pabianic

– W wyniku wypadku śmierć na miejscu poniósł 72-letni kierowca Mana. Kierowca volkswagena z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala– informuje rzeczniczka policji.

Na miejscu pracuje kilkanaście zastępów straży pożarnej. Ratownicy zabezpieczają miejsce wypadku. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia. Jednym z pytań, na które szuka odpowiedzi, to czy działała sygnalizacja świetlna na tym skrzyżowaniu.

Karambol w Rzgowie Życie Pabianic

– Sprawą zajęła się też pabianicka prokuratura - dodaje rzeczniczka.

– Z tego powodu są poważne utrudnienia w kursowaniu autobusowej linii T – informuje Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta Pabianic.– Autobusy jeżdżą objazdem przez Starą Gadkę i ulicę Rudzką w Rzgowie. Są duże opóźnienia.

Karambol w Rzgowie Życie Pabianic