Zgłoszenie do dyżurnego Państwowej Straży Pożarnej wpłynęło o godz. 1.35. Strażacy pojechali do jednego z drewnianych domów przy ul. Bohaterów.

- Na poddaszu w drewnianym budynku mieszkalnym doszło do rozszczelnienia instalacji gazowej na propan butan. Mieszanka wybuchła – opowiada st. kapitan Jacek Karcz, dowódca akcji. - Doszło do zawalenia się stropu.

W wyniku wybuchu śmierć poniosła ok. 65-letnia lokatorka mieszkania na poddaszu. Kobieta spadła ze stropem na parter budynku i została przywalona gruzem.

Wybuch gazu w budynku przy ul. Bohaterów Życie Pabianic

- Wydobyliśmy poszkodowaną z gruzowiska – dodaje kapitan Karcz.

Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon.

Strażacy ewakuowali z ocalałej części budynku 4 osoby. To dwie kobiety i dwóch mężczyzn w wieku od 19 do 46 lat.
Przeszukali dokładnie budynek. W działaniach brały udział Grupy Ratowniczo-Poszukiwawcza z Łodzi, Warszawy i Poznania.

- Strażacy przy użyciu psów ratowniczych przeszukiwali dokładnie miejsce zdarzenia – mówi dowódca.

Na miejscu byli również strażacy operacyjni z Łodzi. Gdy dojechał st.bryg. Zbigniew Łyszkowicz, z-ca komendanta wojewódzkiego Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Łodzi, to on przejął dowodzenie akcją.

W akcji ratowniczej brało udział 15 zastępów straży pożarnej, w sumie 50 strażaków. W tym były 2 jednostki z OSP Pabianice.Byli również: nadzór budowlany, zarządca budynku i pogotowie energetyczne. Do tej pory jest tam policja, która pilnuje, aby nikt nie wchodził na teren, gdzie doszło do wybuchu.

 Na miejscu jest też powiatowy inspektor nadzoru budowlanego. Jak się dowiedzieliśmy drewniak jest wpisany do rejestru zabytków, ma ponad 100 lat. Teraz prawdopodobnie zostanie wyłączony z użytkowania. O oględzinach piszemy TUTAJ.

ZOBACZ WIDEO: