W spotkaniu, obok autora, udział zapowiedzieli twórcy filmu: Sylwester Chęciński (reżyser), Ilona Kuśmierska (Jadźka Kargul), Jerzy Janeczek (Witia Pawlak), Andrzej Ramlau (operator kamery). Spotkanie poprowadzi Anna Michalska (Muzeum Kinematografii).
 
Książka „Sami swoi. Za kulisami komedii wszech czasów“ opowiada o nieznanych i niepublikowanych szczegółach powstawania filmu, pracy na planie, relacjach między aktorami oraz niezwykłych perypetiach samego obrazu, który dla wielu jest kultowy.
 
W 1966 roku na planie filmu “Sami swoi” zagrano ostatnią scenę. Po 50 latach Dariusz Koźlenko sięga nie tylko do archiwalnych wywiadów, zdjęć, relacji prasowych, ale przede wszystkim rozmawia z tymi, którzy ten film tworzyli, m.in. reżyserem Sylwestrem Chęcińskim czy Jerzym Janeczkiem, odtwórcą roli Witi Pawlaka. Rozmawiają o trudnych początkach filmu, pomysłach na postacie, kłopotach z obsadą, zmiennych losach scenariusza i pierwowzorach głównych bohaterów, prywatnym archiwum Sylwestra Chęcińskiego, dążeniu do perfekcji, animozjach, kłótniach, wielkich przyjaźniach i rywalizacji na planie.
 
I o tym właśnie, choć zapewne nie tylko, będzie można usłyszeć na spotkaniu. Wieczór z książką będzie niepowtarzalną okazją do zadania pytań twórcom filmu i obejrzenia wielu nigdy wcześniej niepublikowanych zdjęć z planu filmowego.
 
Wstęp wolny. Na spotkaniu będzie możliwość zakupu książki po promocyjnej cenie. Książka jest też do kupienia w redakcji Życia Pabianic przy Starym Rynku 7.