Od kilku lat Koalicyjny Klub Radnych Pabianice KKR funduje paczki na święta dla potrzebujących wsparcia rodzin z Pabianic.

– To odrobina radości na święta w czasach wszechobejmującej polskie domy drożyzny, z którą nie radzi sobie rząd PiS – tłumaczą radni miejscy.

Biała kiełbasa, żurek, mąka, cukier, jajka i słodycze dla dzieci – to znajdą 34 rodziny w paczkach, które do ich domów starczą radni.

Kim są obdarowani? To rodziny, które wskazuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Wybierani są ci, którzy zgłosili się po pomoc, ale jej nie otrzymali. Dlaczego?

Zazwyczaj przyczyną jest dochód na jedną osobę, który o kilka złotych przekracza kryteria dochodowe od których zależy przyznanie pomocy MOPS. Wtedy pomoc społeczna nie może pomóc takiej rodzinie. Czasami są to rodziny, które krępują się prosić o pomoc choć ich sytuacja materialna jest obecnie trudna.

– Fachowcy z pomocy społecznej wskazują nam rodziny, którym taka pomoc bardzo by się, zwłaszcza na święta, przydała. Staramy się choć w ten sposób umilić Wielkanoc tym rodzinom – mówi Krzysztof Rąkowski, przewodniczący KKR Rady Miejskiej. – Robimy tak od kilku lat, bo rząd PiS nie robi nic w sprawie drożyzny, która odbiera godność i przyczynia się do biedy, która wkracza dziś do bardzo wielu polskich domów.

34 paczki na Święta Wielkanocne dla 34 rodzin od radnych

Radni miejscy i powiatowi z Koalicyjnego Klubu Radnych Pabianice przygotowują takie paczki na Święta Wielkanocy i na Święta Bożego Narodzenia. Składają się ze swoich pieniędzy. Przeznaczają na zakupy część diet, które otrzymują z miasta i powiatu. Kupują potrzebne produkty i sami rozwożą przygotowane już zestawy.

Paczki wielkanocne ufundowali: Anna Bujacz, Marta Cicha, Dariusz Cymerman, Piotr Duraj, Małgorzata Grabarz, Marek Gryglewski, Jadwiga Gryzel, Gabriel Grzejszczak, Jarosław Habura, Krzysztof Habura, Krzysztof Hile, Arkadiusz Jaksa, Aleksandra Jarmakowska, Alicja Jóźwiak, Bożenna Kozłowska, Robert Kraska, Joanna Kupś, Ewa Lewandowska, Grzegorz Mackiewicz, Iwona Marczak, Andrzej Owczarek, Anna Pierzchała-Gładysz, Dorota Pędziwiatr, Krzysztof Rąkowski, Aleksandra Stasiak, Łukasz Stencel, Monika Urbańska, Gabriela Wenne-Błażyńska, Florian Wlaźlak, Grażyna Wójcik, Aleksander Wójtowicz, Maria Wróbel, Jacek Wróblewski, Andrzej Żeligowski.