Kolejka do waty cukrowej była najdłuższa. Pewnie dlatego, że rozdawali ją za darmo pracownicy ZWiK-u. Zużyli 10 kilogramów cukru. Były dmuchańce dla dzieci, gry i zabawy. Na małej scenie występowały dzieci, młodzież z MDK-u i tancerze zez Strefy Ruchu. Gry i zabawy poprowadzili wolontariusze z Agrafki i z PCK.

- Pogoda nam dopisała. Na początku było trochę deszczu i wiatru, ale na koncerty już zrobiło się słonecznie – nie kryje zadowolenia Seweryna Gabara-Rąkowska ze Starostwa. - VIII Dni Powiatu możemy uznać za udane.

Organizatorzy spodziewali się ponad 3.000 widzów. Na koncert zespołu MIG przyszło do parku Wolności ponad 5.000 ludzi. Zespół trzy razy bisował. Usłyszeliśmy ich znane już przeboje: „Jej dotyk” (hit lata 2012) i "Dziewczyna z sąsiedniej ulicy". Podczas przebojów "Miód malina" i "Wymarzona" pod sceną wszyscy skakali. 

- Widownia została w komplecie na koncercie Piaska. Dobrze się bawili i młodzi, i starsi – cieszy się pani Seweryna. - Taki był nasz cel, żeby widownia była zadowolona.

Piasek zaśpiewał swoje najbardziej znane hity i trzy razy bisował. Śpiewał przez prawie dwie godziny. Ze sceny zszedł dopiero przed godz. 23.00. Publiczność była zachwycona.

- Takiego koncertu jeszcze na Strzelnicy nie było - powiedział pan Grzegorz. – Najlepszy, jaki był ostatnimi laty.