Na stanowisku będzie pracować do końca miesiąca. Z pewnych źródeł wiemy już, że nowym prezesem ma zostać 66-letni Janusz Kazimierczak. Wcześniej pracował m.in. jako dyrektor Centrum Leczenia Chorób Płuc w łódzkich Łagiewnikach i dyrektor szpitala w Tuszynku. Ostatnio pracował w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi i był prezesem spółki zajmującej się inwestycjami medycznymi.

Jakie są powody rezygnacji Agnieszki Owczarek? Jak się dowiedzieliśmy, główną przyczyną jest ciężka choroba bliskiej jej osoby. W grę wchodzi też tzw. wypalenie zawodowe. 

Agnieszka Owczarek rządziła PCM 5 lat, najpierw jako p.o. prezesa, następnie jako prezes. Wcześniej na tym stanowisku również była kobieta, Dominika Konopacka. Z funkcji odwołała ją Rada Nadzorcza PCM .

W tym czasie konkurs na szefa pabianickiego szpitala wygrał Piotr Miller (zobacz TUTAJ). Nie objął jednak stanowiska, bo lepsze warunki pracy zaproponowano mu w Adamedzie.

Oto oficjalny komunikat w tej sprawie:

"Prezes Pabianickiego Centrum Medycznego Agnieszka Owczarek z dniem 1 lipca zrezygnowała z funkcji z powodów rodzinnych związanych z chorobą bliskiej osoby. Wczoraj (25 czerwca) odbyło się posiedzenie rady nadzorczej PCM. Rezygnacja została przyjęta. Rada nadzorcza, po konsultacji z prezydentem miasta, zdecydowała o powołaniu z dniem 1 lipca na stanowisko prezesa zarządu Janusz Kazimierczaka.

Prezydent Grzegorz Mackiewicz jako właściciel spółki zgodził się na wyłonienie prezesa zarządu w innym trybie niż dotychczas, czyli bez konkursu. Decyzja była podyktowana tym, żeby zabezpieczyć ciągłość w zarządzaniu spółką. Prezydent podziękował prezes Agnieszce Owczarek za skuteczną pracę w bardzo trudnym okresie działania spółki i poprosił o to, żeby pozostała w strukturach PCM. Od czerwca 2015 r. Agnieszka Owczarek była najpierw pełniącą obowiązki prezesa, a potem prezesem zarządu spółki.

Janusz Kazimierczak ukończył Wydział Mechaniczny na Politechnice Łódzkiej, studia podyplomowe w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego z zarządzania jednostkami ochrony zdrowia oraz studia magisterskie na Akademii Medycznej we Wrocławiu z zarządzania instytucjami opieki zdrowotnej i społecznej. Pełnił obowiązki dyrektora Szpitala im. Madurowicza w Łodzi, był prezesem spółki Inwestycje Medyczne Łódzkiego. Od 1999 roku był dyrektorem Wojewódzkiego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji w Łodzi".