27 sierpnia, między godziną 14.00 a 18.00 na terenie Lewityna odbędzie się piknik mundurowy „Łączy nas służba”. Wśród atrakcji, jakie przewidzieli dla nas policjanci, strażacy oraz strażnicy miejscy będą m.in.:

pokazy ratownictwa lądowego i wodnego, wystawa sprzętu służb mundurowych, turniej bezpieczeństwa w ruchu drogowym o puchar komendanta powiatowego pabianickiej policji, konkursy, zabawy i animacje dla dzieci i „kąpiel” w pianie gaśniczej. Serwowana będzie grochówka wojskowa.

W Lewitynie znajdziemy też punkt fundacji DKMS, gdzie będzie można zarejestrować się w bazie dawców krwiotwórczych komórek macierzystych z krwi lub szpiku kostnego.

Również 27 sierpnia, o godzinie 16.00 wyruszymy na spacer z Pabianickim Sztetlem. „Tu byli… Tu żyli… Świat, którego już nie ma” to wydarzenie w ramach pierwszej edycji (w naszym mieście) Festiwalu Kultury Żydowskiej. Uczestnicy zbiorą się przy ul. Konstantynowskiej 11. Szerzej o festiwalu pisaliśmy TUTAJ.

Festiwal Kultury Żydowskiej odbędzie się w ramach obchodzonej niedawno w Pabianicach 80. rocznicy likwidacji getta. Organizatorami wydarzenia jest Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnych Pabianiczan.

28 sierpnia cykliści wyruszą na charytatywną wycieczkę wokół Pabianic (ok.20 km). Dochód z rajdu zostanie przeznaczony na zakup sprzętu medycznego (do KTG) dla naszej porodówki. Zapisy będą przyjmowane od godziny 9.00 w miejscu startu – w parku Wolności. Wpisowe to minimum 10 złotych. Organizatorami rajdu rowerowego są Koalicyjny Klub Radnych oraz Rowerowe Pabianice.

O godzinie 10.00 w Lewitynie rozpocznie się Festiwal Kultury Ukraińskiej. W programie m.in: warsztaty tworzenia motanek (ludowych lalek), gimnastyka słowiańska, warsztaty lepienia pierożków pielmieni, warsztaty malowania toreb we wzory ludowe i gra terenowa o pierwszej pomocy. Będzie też fotobudka. Na piknik zaprasza Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Grupa Społeczna Instruktorów Młodzieżowych PCK w Pabianicach.

O godzinie 10.30 na polach hermanowskich (wejście za skrzyżowaniem ulic PCK i Sempołowskiej) odbędzie się III Zlot Adopciaków. Wolontariusze z fundacji PSIjaciel_4U_Pabianice Kundel Bury zapraszają na spotkanie opiekunów psów adoptowanych ze schroniska, fundacji oraz przygarniętych z ulicy bezdomniaków. Zlot będzie miał formę wspólnego spaceru. Zaplanowano również m.in. licytację fantów, a dochód z niej zostanie przeznaczony na rzecz czworonogów w potrzebie. Będzie też wspólne zdjęcie wszystkich uczestników.