Na jego realizacji mają skorzystać przede wszystkim cykliści. W planie jest budowa ponad 13 km dróg rowerowych. Pierwszy raz o inwestyscji usłyszeliśmy ponad 3 lata temu. Wreszcie słowa przeszły w wstępne czyny.

Zobacz też: Miały być w tym mieście drogi rowerowe… I będą?


Przetarg został podzielony na pięć części:

Część 1 – ul. Łaska (cała)

Część 2 – ul. Wiejska na odcinku od Miodowej do Skrajnej, ul. Skośna oraz droga dla rowerów wzdłuż projektowanej ul. Popiełuszki (przedłużenie ulicy Świetlickiego) – od Wiejskiej do Jutrzkowickiej, wraz z odgałęzieniem w ul. Targową,

Część 3 – ul. Partyzancka na odcinku od ul. Sikorskiego do Widzewskiej,

Część 4 – ulice Bugaj i Kopernika na odcinku od ul. „Grota” Roweckiego do Skargi oraz ul. 20 Stycznia na odcinku od ul. „Grota” Roweckiego do Rydzyńskiej,

Część 5 – ul. Wiejska na odcinku od ul. Jana Pawła II do Łaskiej, ul. Jana Pawła II na odcinku od Wiejskiej do Świętokrzyskiej, ul. Targowa na odcinku od ul. Jana Pawła II do Orlej, ul. Śniadeckiego (cała), ul. Szarych Szeregów (cała), ul. Moniuszki na odcinku od Wiejskiej do Śniadeckiego.

- Inwestycja obejmuje także doświetlenie 29 kolejnych przejść dla pieszych wraz z przejazdami rowerowymi. Zaplanowano też budowę oświetlenia wzdłuż ulicy Wiejskiej na odcinku od Miodowej do Skrajnej oraz na ul. Skośnej- informuje Aneta Klimek, rzeczniczka UM.

Zadaniem wykonawcy będzie także dostawa i montaż stojaków, podpórek, separatorów i oznakowań. Drogi będą miały nawierzchnie asfaltowe, z wyjątkiem miejsc, gdzie niezbędne jest położenie materiałów łatwych w demontażu (kostka betonowa.

- Oferenci będą mogli złożyć swoje oferty na dowolną liczbę części. Czas na składanie ofert upływa w środę 4 marca. Wykonawca będzie miał 10 miesięcy na realizację zadania od momentu podpisania umowy- podkreśla rzeczniczka.

Urząd Miejski we współpracy ze Starostwem Powiatowym planuje ogłosić niebawem jeszcze jeden przetarg związany z tym samym projektem. Będzie dotyczył budowy drogi dla rowerów wzdłuż ulicy Wspólnej. Jej długość ma wynosić 1,5 km.

Pieniądze na realizację inwestycji pochodzą ze środków Unii Europejskiej.