Zabawy dla małych i dużych rozpoczną się o godz. 10.00 XIV Konkursem Tańca Nowoczesnego. Tancerze będą ze sobą rywalizować o Grand Prix – nagrodę Przewodniczącego Rady Miejskiej. Po zakończeniu konkursu, o godz. 14.00 nastąpi oficjalnie otwarcie Indiańskiego Dnia Dziecka.

- W wiosce „czerwonych twarzy”, którą organizuje dla małych pabianiczan firma zewnętrzna, będą pokazy zwyczajów i obrzędów indiańskich, strzelanie z łuku i malowanie twarzy – wymienia Aneta Klimek, rzecznik prezydenta.

Jak co roku, nie zabraknie bezpłatnych dmuchańców, zawodów sportowych, występów dzieci i konkursów z nagrodami. Do wygrania będą m.in. bony podarunkowe na basen, lody czy do pizzerii.

Na terenie Lewitynu tego dnia stanie Miasteczko Aktywności, czyli reprezentacje lokalnych organizacji pozarządowych, m.in. „Agrafki”, PCK i harcerzy, które będą organizować zajęcia dla dzieci.

Na imprezę warto przyjść ubranym w indiański strój, ponieważ zaplanowano konkurs na najpiękniejsze przebranie.

Bitwa wodna, w której wezmą udział dwie drużyny złożone ze wszystkich chętnych dzieci „uzbrojonych” w śmigusówki, będzie o godz. 16.30.

Organizatorem festynu jest Urząd Miejski, a współorganizatorami: Miejski Ośrodek Kultury, Zakład Wodociągów i Kanalizacji oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

W niedzielę pobawimy się też na pikniku PTC: http://www.zyciepabianic.pl/wydarzenia/miasto/nasze-sprawy/ptc-zaprasza-na-piknik.html