Akcja skierowana jest do pełnoletnich mieszkańców Pabianic. Zajęcia potrwają do grudnia i będą prowadzone w czterech różnych obszarach.

Zdrowy posiłek

Zaplanowano cykl 6 prelekcji w zakresie dietoterapii i profilaktyki chorób dietozależnych, które będą odbywały się w Centrum Seniora w Pabianicach, ul. Marii Konopnickiej 39, godz. 17.00. Wstęp wolny.

W programie:

5 czerwca - jak zadbać o nasze jelita - profilaktyka żywieniowa

2 września - zalecenia żywieniowe dla insulinoopornych

16 września - co może jeść cukrzyk, czyli dietoterapia w chorobie cukrzycowej

30 września - dieta ketogeniczna - na czym polega i czy może stać się lekarstwem

14 października - żywienie w profilaktyce i leczeniu chorób układu krążenia

28 października - jak wzmocnić stawy dietą, czyli co jeść a czego unikać w chorobie zwyrodnieniowej stawów

Wiedzę z prelekcji będzie można wykorzystać w konkursie na zdrowy posiłek, w którym nagrodą będzie sprzęt AGD ułatwiający przygotowywanie zdrowych i pełnowartościowych posiłków lub ich przechowywanie. Szczegóły dotyczące konkursu zostaną ogłoszone we wrześniu.

Ruszaj się dla zdrowia

Pod hasłem kryją się regularne zajęcia Nordic Walking organizowane dwa razy w tygodniu. Spacery z kijkami odbywają się w parku Wolności (poniedziałki, godz. 9.00) i na „Lewitynie” (wtorki, godz. 17.00). Poprzedzone są pogadanką z zakresu wskazań i przeciwwskazań zdrowotnych do uprawiania tej formy aktywności, doboru i prawidłowego użytkowania kijków, odpowiedniej odzieży na trening, technik prawidłowego chodzenia oraz korzyści zdrowotnych płynących z regularnych ćwiczeń. Wstęp wolny.

Zdrowa kobieta

Akcja profilaktyczna skierowana do pabianiczanek, na którą składać się będą ogólnodostępne wykłady specjalistów, indywidualne konsultacje specjalistyczne oraz zajęcia ruchowe: zdrowy kręgosłup (poniedziałki, godz. 15.00), ćwiczenia mięśni dna miednicy (wtorki, 16.30) naprzemiennie z zumbą (wtorki, 16.30). Udział w zajęciach jest bezpłatny. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują wcześniejsze zapisy pod nr tel.: 887 500 951. Zajęcia będą prowadzone w Centrum Seniora w Pabianicach, ul. Marii Konopnickiej 39.

Zdrowy mężczyzna

W ramach akcji profilaktycznej odbędą się ogólnodostępne wykłady specjalistów, indywidualne konsultacje specjalistyczne oraz zajęcia ruchowe: zdrowy kręgosłup (środy, 16.30), ćwiczenia gimnastyczne "Bądź w olimpijskiej formie" (poniedziałki, godz. 16.30) oraz ćwiczenia siłowe (od września). Udział w zajęciach jest bezpłatny. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują wcześniejsze zapisy pod nr tel.: 887 500 951. Zajęcia będą prowadzone w Centrum Seniora w Pabianicach, ul. Marii Konopnickiej 39.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Wydziale Spraw Społecznych i Gospodarczych Urzędu Miejskiego w Pabianicach, ul. Narutowicza 33, I piętro, pok. nr 14, telefon: 507 012 588, e-mail: zdrowie@um.pabianice.pl, www.um.pabianice.pl w zakładce Zdrowie/Zdrowe Łódzkie na plus.