Do południa (casting ruszył o godzinie 9.00) w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. Kościuszki stawiło się ponad 20 osób chętnych do zagrania w filmie historycznym. Głównie młode kobiety.

- Do końca dnia przewidujemy frekwencję na około 70 osób. Większość chętnych zgłosiła do nas elektronicznie. Było ich około trzystu - powiedział Michał Ciołkowski odpowiedzialny za nabór. 

Casting do serialu był prosty i trwał zaledwie kilka minut. Najpierw jednak trzeba było wypełnić formularz, w którym oprócz danych personalnych uczestnicy podawali m.in. swoje wymiary, kolor oczu i włosów. Mieli też okazję, by pochwalić się doświadczeniem aktorskim. Kolejnym etapem było pozowanie do zdjęć i krótka rozmowa z organizatorem.

Ci, z którymi produkcja podejmie współpracę, wystąpią w ulicznych ujęciach (np. jako przechodnie). Osoby, które mają większe obycie z kamerą, mogą liczyć nawet na epizod.

- Jak dotąd, znaleźliśmy w Pabianicach dwie takie osoby. Dostaną krótką kwestię do powiedzenia przed kamerą – dodał Michał Ciołkowski.

Wynagrodzenie statysty na planie w dniach 13 – 15 września wynosi od 120 zł (brutto) za dzień, plus 50 zł za przymiarki.

Zdjęcia do serialu ruszą w naszym mieście lada chwila, bo już 13 września i potrwają ok. dwa dni. Ekipa filmowa przygotowania zaczęła w ubiegły poniedziałek i zabawi tu do 16 września.

Ekipa filmowa przygotowuje plan zdjęciowy

Pisaliśmy o tym TUTAJ.

O czym będzie film?

Jego fabuła toczy się w Polsce, za czasów rosyjskiego zaboru. Poznamy w nim losy dwóch kobiet, które w świetle rewolucyjnych nastrojów i burzliwych wydarzeń pragną zmienić swoje dotychczasowe życie. Reżyserem filmu jest Michał Rogalski („Ciotka Hitlera”, „Czas honoru”, „Wojenne dziewczyny”, „Stulecie Winnych”). Główne role zagrają Sonia Mietielica („Stulecie Winnych”), Monika Krzywkowska („39 i pół tygodnia”), Piotr Nerlewski („Wojenne dziewczyny”).

Zdjęcia do filmu kręcone są również  w Łodzi, Poznaniu, Sosnowcu, Modlinie, Radomiu oraz w Warszawie i jej okolicach. Premiera planowana jest na drugą połowę 2022 roku.

Przeczytaj też:Plac na Starym Rynku zmienił sie w parking.